Akşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı etkinlikleri kapsamında bayram boyunca birbirinden eğlenceli oyunlar, rengarenk aktivitelerle çocuklar ve ailelerine unutulmayacak anlar yaşattı. Bayram korteji Akşehir Belediyesi Bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde Hıdırlık Caddesinde başladı. Kortejde Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal’a vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu.  

Ramazan Bayramı etkinlikleri kapsamında herkese hitap eden etkinliklerini ilçe sakinleriyle buluşturulan etkinlikte çocuklar hem eğlendi hem de kültürel değerlerimizi öğrenme fırsatı buldu.

Eğlence alanında Türkiye’nin her yerinde sıladan sılaya akın eden hemşehrilerin bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal” Ağzınız tatlı olsun. Günleriniz mutlu olsun. Allah’ım nice bayramlarda bayram tadında böyle birlikte cıvıl, cıvıl güzel günler yaşamayı hepimize nasip etsin.  Mübarek Ramazan ayının sonunda kavuştuğumuz bu bayramda çocuklarımıza ve ailelerine unutamayacakları şeker tadında bir etkinlikle bayramımıza mutluluk kattık. Diyorum ki, bayram çocuksuz, çocuk neşesiz, Akşehir gülümsemesiz olmaz, bundan sonra çocuklar gülecek biz güleceğiz, Akşehir gülecek ve Türkiye gülecek iyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Animasyonlar eşliğinde çocuk etkinlikleri, Oyun Parkurları, Atlı Okçular Geçit Töreni, Akrobasi ve Ateşbaz Gösterisi, Grup Garadüzen Konseri ve Açıkhava Film Gösterimiyle son bulurken, vatandaşların büyük ilgisini ve beğenisini toplayan etkinlikte pamuk şeker, patlamış mısır ve közde çay ikramı da yapıldı.

rmzn etkinlik 01rmzn etkinlik 02rmzn etkinlik 03rmzn etkinlik 04rmzn etkinlik 05rmzn etkinlik 06rmzn etkinlik 07