ozgecmis

22 Haziran 1964 tarihinde Kızılca Mahallesi Enseırmak Sokak’ta dünyaya geldi. Eski belediye başkanlarından Cevdet Köksal ile öğretmen Suzan Köksal 'ın üç çocuğundan ortancasıdır. İlk öğrenimini Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta öğrenimini Merkez Ortaokulu’nda, lise öğrenimini ise Akşehir Lisesi’nde tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek hekim olarak meslek hayatına başladı. 1990’lı yıllarda Akşehir Evi ve ardından da Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı'nı (AKSEV) arkadaşlarıyla birlikte kurdu. Bu kuruluşlarda binlerce ihtiyaç sahibi hemşehrimize yaşamın her alanında destek verilmesine aracı oldu. 1991 yılında “AKŞEHİR İL OLMALIDIR” kampanyası başlatarak arkadaşları ile birlikte 36.000 imza topladı.

1999 - 2024
Aşkla bağlı olduğu Akşehir'e 1999 yılında belediye başkanı seçilerek 2004 yılına kadar bu görevi yürüttü. Belediye başkanlığı döneminde kentleşme, yatırım alt yapısı,sosyal yardım,kültür, sanat ve spor alanlarında hizmetler verdi.

Başkanlık Döneminde
Konya Belediyeler Birliği Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarihi Kentler Birliği Kurucu Üyeliği ve Akşehirspor Kulübü Başkanlığı görevlerini üstlendi.

2017 ve Sonrası
2017 yılında Akşehir 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde Aile Hekimliği görevini tamamladıktan sonra emekli olan Ahmet Nuri KÖKSAL bir kırsal turizm projesi olan Philomelion Proje Liderliği ve Akşehir Akademisi Vakfı kurucu başkanlığını yaptı ve nÂÇÂRe adlı bir kitap çıkartarak gelirini öğrencilerin eğitimine bağışladı. Dr.A.Nuri Köksal üniversite eğitimi ve mecburi hizmet görevi dışında hep Akşehir’de yaşadı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde sizlerin desteğiyle kimseyi ayırmadan tüm hemşerilerine hizmet etmek için Akşehir Belediye Başkanı seçildi.