Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, merkez mahalleler için oluşturulan konteyner yıkama ve ilaçlama ekipleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

2023 yılı için haşereyle mücadele çalışmaları kapsamında sağlıklı bir çevre için çöp konteynerlerinin yıkama ve ilaçlanma işlemi devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde başlatılan ve bayram boyunca da devam eden, periyodik bir şekilde mahalle mahalle çalışmalarını sürdüren ekipler, her mahalledeki çöp konteynerlerini yıkıyor ve larva mücadelesi kapsamında ilaçlamasını yapıyor. Özellikle Kurban Bayramı sürecinde bilinçsizce konteynerlere atılan kurban artıklarının sebep olduğu kötü koku ve sinek ile mücadele kapsamında yapılan bu çalışmalarda modern çöp konteyneri yıkama aracı ile ilaçlı sularla çöp konteynerleri yıkanıp, bakteri ve sinek oluşumuna karşı da ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir Belediyesi olarak halkımızın sağlığını her zaman ön planda tutmaktayız. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yapılan bu çalışmalar periyodik olarak devam edecektir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz çöp konteynerlerine çöpleri ağzı bağlı poşetli şekilde atmalarıdır” dedi.

konteyner yikama001konteyner yikama002konteyner yikama003konteyner yikama004konteyner yikama005konteyner yikama006konteyner yikama007konteyner yikama008konteyner yikama009konteyner yikama010