Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ‘gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak’ hedefiyle başlatılan çalışmalar kapsamında  ‘geri dönüşüm’ yelpazesini gün geçtikçe genişletmeye devam ediyor.

Akşehir sınırları içerisinde tekstil/giysi atıklarının toplanması için kumbaraların yerleştirilmesi ve bu atıklarının yeniden değerlendirilmesi amacıyla çalışmaların yürütülmesi için 7 Temmuz 2022 tarihinde yapmış olduğu ihaleyle yüklenici firmayla sözleşme imzalamıştı.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Sıfır Atık Projesi kapsamında kullanım sonrası ihtiyaç duyulmayan giysi ve ayakkabılar hemşehrilerimiz tarafından tekstil atık kumbaralarına atılarak bu atıklar hem çöpe giderek maliyet oluşturmamakta hem de geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmaktadır. Şehrimizde belli noktalara yerleştirilen tekstil atık kumbaraları değerli hemşehrilerimiz tarafından da ilgi görerek desteklenmekte olup bu güne kadar 9 bin 350 kg tekstil atığı toplanarak geri dönüşüme kazandırılmıştır.  Vatandaşlarımızın evlerindeki kullanılmayacak durumda olan tekstil ve ayakkabılarını attıkları tekstil atık kumbaralarını, yüklenici firmamızla gerekli görüşmeleri yaparak sayısını artırmayı planlamaktayız. Akşehir olarak doğaya, çevreye hep beraber sahip çıkalım” dedi.

001 2022 12 14 tekstil atik 003002 2022 12 14 tekstil atik 001003 2022 12 14 tekstil atik 002