Akşehir Belediye Başkanlığı tarafından çevre temizliğine, çevre duyarlılığına dikkat çekmek, vatandaşların çevre temizliğinde etkin olmasını sağlamak ve ödüllendirmek amacıyla geçtiğimiz günlerde Atma Tıkla Projesi hayata geçmişti.

Akşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği projede geri dönüşebilen atıklar da belediye ekipleri tarafından toplanılıyor. Akşehir Belediyesi vatandaşları daha fazla teşvik edebilmek  için Atma Tıkla Projesi’ndeki mevcut promosyonlara ilave olarak ütü, saç kurutma makinesi ve çocuk scooterini de ekledi.

Belediyeden yapılan açıklamada “Atma Tıkla Projesi mobil bir akıllı cihaz uygulaması olup vatandaşlarımız cep telefonu, tablet ve bilgisayarlara yükleyebileceklerdir. Bu uygulamayı akıllı cihazlarına yükleyen vatandaşlarımız evlerinde oluşabilecek geri dönüşebilen atıkları bu uygulama sayesinde giriş yaparak atıkların cinsini ve miktarını bildirim oluşturup ana kullanıcıya sistem üzerinden kayıt yapacaktır. Yapılan kayıt sonrasında merkez mahallelerimizden haftanın belirli gün ve saatinde vatandaşımızın evinden atıklar ekiplerimiz tarafından alınacaktır. Alınan atıklar miktarı ve cinsine göre bildirimi yapan vatandaşımızın sistemdeki kullanıcı adına puan olarak yüklenecektir. Yüklenen puanlar daha sonra programda belirtilen ödül sistemine göre Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edilerek promosyonlara dönüştürebilecektir” denildi.

puanlaratiklar

atma tikla billboard