Akşehir Belediyesi, Nasreddin Hoca’dan esinlenerek ilçe genelinde doğan bebekler için ‘Hoş Geldin Torunum’ isimli bir proje hazırladı.

Proje kapsamında ilçedeki devlet hastanesi ve özel hastanede yeni doğan tüm bebeklerin ailelerine içinde bebek doğar doğmaz lazım olabilecek çeşitli malzemelerin bulunduğu çantalı setler armağan edilecek. Erkek bebekler için mavi, kız bebekler için kırmızı olarak hazırlanan çantanın içinde; iç zıbın, dış zıbın, patikli pantolon, eldiven, şapka, battaniye,  bebek bezi, ıslak mendil, bebek şampuanı, resim çerçevesi ve Belediye Başkanının mesajının bulunduğu bir mektup yer alıyor.

Proje; Akşehir’de 2021 yılının ilk bebeği olarak dünyaya gelen Meryem Nisa’nın ailesini ziyaretle start aldı. Akşehir Özel Park Hayat Hastanesi’nde Özlem ve Fatih Zeybek çiftinin bebeği olarak dünyaya gözlerini açan Meryem Nisa, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından hastanede ziyaret edildi. Akşehir Özel Park Hayat Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Serkan Demirdağ, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel,  ve personelinin de eşlik ettiği ziyarette aileye hayırlı olması temennisini sunan Başkan Akkaya “Bebeğimiz çok şanslı. Yılın ilk günü, Akşehir’in ilk bebeği ve ailenin de ilk bebeği. İnşallah bu şansı ömür boyu devam eder. Allah sağlıcakla büyütmeyi, vatana millete hayırlı bir evlat olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Bizimde Nasreddin Hocamız adına başlattığımız ‘Hoş Geldin Torunum’ projemiz var. Meryem Nisa’ya hoş geldin torunum diyoruz. Bu projeyi de yılın ilk günü, ilk olarak Meryem Nisa ile başlatmış oluyoruz. Size içinde çeşitli ihtiyaçları karşılayabilecek bir bebek seti çantası hediyemiz var” dedi.

Başkan Akkaya konuşmasının ardından Meryem Nisa bebeğe hediyesini vererek birde altın taktı. Akşehir’deki her iki hastanede doğan tüm bebekler için bu uygulamanın devam edeceğini belirten Başkan Akkaya “Doğum yapan annelerimize bu şekilde içinde bebek setinin bulunduğu çantaları vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. Meryem Nisa bebeğin babası Fatih Zeybek’in bir hafta sonra askere gideceğini de öğrenen Başkan Akkaya, baba Fatih Zeybek’e de hayırlı teskereler temennisinde bulundu. Başkan Akkaya ve beraberindekiler daha sonra Zeybek Ailesi ile hatıra fotoğrafı çektirerek hastaneden ayrıldı.

Akşehir’de yeni doğan tüm bebeklere verilecek bebek seti çantası içindeki Başkan Akkaya imzalı mektupta ise şu ifadeler yer alıyor:

Sevgili Ailemiz,

Aranıza yeni katılan ailenizin yeni üyesine kavuşmanızın heyecan ve mutluluğunu bizler de yaşıyoruz. Azimle, kararlılıkla, inançla bu toprakların her evladı için yılmadan çalışan Akşehir Belediyesi olarak;   evladınızın vatanı, milleti için hayırlı bir evlat olmasını temenni ederken; onun ileride iyi bir şekilde yetişmesi, bilgili ve donanımlı bir fert olarak,  toplumumuza ve ülkemize olumlu katkılar sağlamasını diliyorum.

Hoş Geldin Bebek,

Dünyaya gözlerini açtın ve ne mutlu ki artık aramızdasın. Eşsiz ülkemizde doğasıyla, insanıyla ve kültürüyle huzurla yaşanan bir yerde Akşehir’ de doğdun. Bu güzel şehirde, senin sağlıklı ve mutlu yaşaman için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Sevgili bebek, bu güzel kent sağlam kökleri ve aydınlık geleceğiyle her zaman seninle olacak. Dilerim sen de ondan vazgeçmezsin. İyi ki geldin, iyi ki Akşehir’ de doğdun. Seni çok seviyoruz.

001 2021 01 03 BLD 9182002 2021 01 03 BLD 9183003 2021 01 03 BLD 9188004 2021 01 03 BLD 9189005 2021 01 03 BLD 9192006 2021 01 03 BLD 9196007 2021 01 03 BLD 9198008 2021 01 03 BLD 9201