Akşehir Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Akşehir Belediyesi web sitesi ve resmi sosyal medya hesapları üzerinden düzenlediği yarışmaları sürdürüyor.

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan Nahcivani Tefsiri hediyeli yarışmayla ilgili yapılan açıklamada “Twitter'da bir yarışma düzenledik. Buradaki tweette: https://twitter.com/aksehir_bld/status/1261174777861070854 Twitter hesabımızı takip eden, tweeti beğenen, ReTweet eden, arkadaşını etiketleyen ve 5 kitabı aynı anda durdurup tam ekran görüntüsü alıp yorumda paylaşanlar arasından yapacağımız çekilişle 5 kişiye 5 ciltten oluşan Nahcivani Tefsiri'ni hediye ediyoruz” denildi.

Yine Akşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı münasebetiyle bu kez de bisiklet ödüllü bir bilgi yarışması düzelendi.

7’de 70’e herkesin katılabileceği yarışmada; https://www.aksehir.bel.tr/v2/duyurular/tum-duyurular/33-kultur-ve-sosyal-isler-mudurlugu/820-19-mayis-ataturk-u-anma-genclik-ve-spor-bayrami-bilgi-yarismasi bağlantısına tıklayıp açılan sayfadaki ülkemizin kaderini değiştiren futbol maçı ile ilgili 4 soruyu doğru olarak cevaplayan herkes çekilişe katılabilecek.

Yarışmada 4 soruyu da doğru cevaplayan kişiler arasında yapılacak çekilişte 3 kişi bisiklet ödülü kazanacak.

Yarışmalara son katılım tarihi 19 Mayıs 2020 Salı günü saat: 19.00 olarak belirlendi.

Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu'nun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde düzenleyeceği satranç turnuvasının Akşehir etabı Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Akşehir İlçe Temsilciliği sponsorluğunda düzenlenecek. Turnuvaya katılan Akşehirlilerden dereceye giren ilk 3 sporcuya satranç takımı hediye edilecek. Turnuvayla ilgili ayrıntılı bilgiye https://www.aksehir.bel.tr/v2/duyurular/tum-duyurular/33-kultur-ve-sosyal-isler-mudurlugu/822-19-mayis-online-satranc-turnuvasi adresinden ulaşılabilir.

bisikletsatranctefsir