"Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor" projesi etkinlikleri kapsamında öğrenciler ile yazar buluşmaları devam ediyor.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü; Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitimevi Organizasyon işbirliği ile 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' ismiyle düzenlenen proje kapsamında okullarda düzenlenen etkinliklerle, öğrenciler ile yazar buluşmaları sürüyor.

Yazar - öğrenci buluşmaları kapsamında Yazar Neşe Bozman Küçükkaraca; 9 okulda düzenlenen etkinliklerle öğrencilerle buluşacak. Tarık Buğra İlkokulu, Hüseyin Tekiner İlkokulu, Engili Hasan Doğan İlkokulu, Haydar Tuna İlkokulu, Şehit Astsubay Halis Kırımlı İlkokulu, Doğrugöz Şehit Turgut Makascı İlkokulu, Yıldırım İlkokulu, Atakent İlkokulu ve Beşkavak İlkokulu’nda 3 gün boyunca öğrencilerle buluşacak olan Yazar Küçükkaraca, ilk gün etkinlikleri kapsamında Tarık Buğra İlkokulu, Hüseyin Tekiner İlkokulu, Engili Hasan Doğan İlkokulu’ndaki programlara katıldı.

Yazar; ilk kitabı olan ‘Hayat Bir Şanstır’ isimli kitabını nasıl yazdığını anlatarak, hem öğretmenliği hem de yazarlığı bir arada yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Öğrencilere nasıl kitap yazılacağı hakkında bilgiler veren Yazar Küçükkaraca; cep telefonu, bilgisayar ve televizyonun çocukların ve gençlerin hayal dünyasının genişlemesine engel olduğuna değinerek bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Yazar Neşe Bozman Küçükkaraca, etkinlikler sonunda kitabını imzaladı.

001 BLD002 BLD003 BLD004 BLD005 BLD006 BLD007 BLD008 BLD