Akşehir Belediyesi hem küçükleri hem de büyükleri birbirinden güzel tiyatrolarla buluşturmaya devam ediyor.

Akşehir Belediyesi; kültürel etkinlikleri kapsamında Dersu Yavuz Altun tarafından yazılan, Kütahya Belediyesi Şehir Tiyatrosunun “Benim Güzel Pabuçlarım”  isimli çocuk tiyatro oyununu, Akşehirli miniklerle buluşturdu.

Akşehir Kültür Merkezi’nde iki seans halinde ücretsiz olarak seyirciyle buluşan oyunda; Sirke bir robot palyaço gelmesi ve sevimli palyaçonun sirkten kovularak, parası olmadığı için çok sevdiği pabuçlarının da elinden alınmasıyla gelişen konu işlendi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın da bir seansına katılarak izlediği oyuna Akşehirli çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Kültür Merkezi’ndeki ilgiden dolayı koridorlara oturarak oyunu izleyen miniklerin bir kısmı da fuaye salonundaki ekrandan canlı olarak oyunu izledi.

Oyun sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya oyunculara bir plaket takdim ederken “Kütahya Belediyesi Şehir Tiyatrosunun hazırlamış olduğu gösteriye hepiniz hoş geldiniz. Kütahya Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu’na da buradan teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde bizim de Akşehir Nasreddin Hoca Çocuk Tiyatrosu ve Nasreddin Hoca Gençlik Tiyatrosu ile ilgili hedeflerimiz var. Şu anda Gençlik Tiyatrosu ile ilgili Gençlik Merkezimizde bir Tiyatro gurubu oluştu. O Tiyatro gurubuna Akşehir Belediyesi olarak destek veriyoruz. Tiyatromuzu izleyen tüm çocuklarımıza da derslerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

001 BLD002 BLD003 BLD004 BLD005 BLD006 BLD007 BLD008 BLD009 BLD010 BLD011 BLD012 BLD013 BLD014 BLD015 BLD016 BLD017 BLD018 BLD019 BLD020 BLD