Akşehir Belediyesi tarafından 5-10 Temmuz tarihleri arasında bu yıl altmışıncısı düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği ve 24-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Nasreddin Hoca Anma günleri ile ilgili olarak Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya başkanlığında bir değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Akşehir Belediyesi Takkasızlar Konağı’nda yapılan toplantıya Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, SÜNHAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kadir Öztaş, Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı İsa Kurt, Nasreddin Hoca Vakfı Başkanı Metin Koyuncu, Nida-Der Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Yadigar, Şehr-i Beyza Gençlik Derneği Başkanı Kürşat Halil Usta, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Şenlik ve Anma Günleri etkinliklerinde görev alan gönüllü gençler ve öğretmenler, belediye personeli katıldı.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya her iki etkinlikte de görev alan herkese teşekkür ederek, toplantıya katılanlara söz verip onların etkinliklerle ilgili olarak yapılması gereken konular hakkındaki fikir ve düşüncelerini dinledi.

Toplantıya katılanların düşünce ve neler yapılabileceği hakkındaki fikirlerini dinleyip not alan Başkan Akkaya, önümüzdeki yıl yapılacak olan Nasreddin Hoca Şenliği ve Nasreddin Hoca Anma Günleri etkinliklerinde bu düşüncelerin değerlendirilip, eksikliklerin giderilerek Akşehir’i ve Nasreddin Hoca’yı tanıtmak adına daha güzel programlar yapılması için çalışacaklarını kaydetti.

004 2019 11 23 wa4003 2019 11 23 wa3002 2019 11 23 wa2001 2019 11 23 wa1