Akşehir Belediyesi’nin; Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Şubesi, Akşehir İşitme ve Bedensel Engelliler Derneği, Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Nasreddin Hoca Özel Eğitim Uygulama Okulu katkılarıyla düzenlediği özel gecede 8 yaşındaki görme engelli Umut Can Özdemir ezbere okuduğu 10 kıta İstiklal Marşı’yla izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Özel gecede birbirinden güzel gösterileriyle programa renk katan engelli gençler ve çocuklar kadar KOMEK İşaret Dili kursiyerleri de işaret diliyle söyledikleri şarkılarla geceye renk kattı.

Özel gecede en çok dikkati ise Özel Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim alan 8 yaşındaki görme engelli Umut Can Özdemir çekti. Sahneye çıkarak büyük bir azimle İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını yardım almadan ezbere bir şekilde okuyan küçük çocuk izleyenlere duygusal anlar yaşatırken, marşı okumayı bitirdiğinde ise seyircilerden büyük alkış aldı. Seyircilerin alkışlarına alkışla karşılık veren küçük çocuk alkışlar karşısında çok mutlu oldu.

Gecenin sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya programda görev alan kurum ve kişilere teşekkür ederek “Engelli kardeşlerimize fırsat verildiğinde nasıl engelleri aştığını ve onların nasıl engelleri aşabilmek için çabaladıklarını bu geceki gösterileri ile bir kez daha görmüş olduk. Ben emeği geçen tüm kurumlarımıza ve programda görev alan tüm engelli kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

001 2018 12 5 thumbnail BLD 5596002 2018 12 5 thumbnail BLD 5597003 2018 12 5 thumbnail BLD 5599