Akşehir Belediyesi tarafından kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale gezisine gönderme etkinlikleri kapsamında Engelliler Haftası münasebetiyle engelli vatandaşlar ile ilçe genelinde başarılı olan 8. Sınıf öğrencilerini Çanakkale gezisine gönderdi.

Çanakkale’ye gönderilen grup için Akşehir Nasreddin Hoca Meydanı'nda bir uğurlama töreni yapıldı. Uğurlama törenine;  Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile çok sayda vatandaş katıldı. Çanakkale’ye uğurlanan gruba bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Çanakkale’de ecdadımız emsalsiz bir destan yazmış. Bugün burada böyle huzur içerisinde yaşayabiliyorsak onlara çok şeyler borçluyuz. Ecdadımızın bize bu vatanı nasıl güzel bir şekilde emanet ettiğini, bunun için neler feda etmiş olduklarını kendi gözlerinizle görebilmenizi temenni ediyorum. İnşallah Cenab-ı Mevla kazasız belasız ailenize dönmenizi nasip eylesin, hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk’te Akşehir Belediyesi’nin Çanakkale gezileri organizasyonunun çok önemli ve güzel bir etkinlik olduğuna dikkat çekerek, bu geziler sayesinde Çanakkale’de emsalsiz bir destan yazan atalarımızın vatan için ne fedakarlıklar yaptığını Akşehirli gençlerin ve öğrencilerin kendi gözleriyle daha da iyi kavrayabildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile Çanakkale’ye gidecek olan otobüs kafilesi; törene katılan protokol ve vatandaşlar tarafında el sallanarak Çanakkale'ye uğurlandı.

001 18 05 13 BLD 0955002 18 05 13 BLD 0961003 18 05 13 BLD 0964004 18 05 13 BLD 0973005 18 05 13 BLD 0978