Akşehir Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında, Akşehir genelindeki lise öğrencilerini Çanakkale gezisine gönderme organizasyonu kapsamında üçüncü grup öğrencilerde Çanakkale’ye gönderildi.

‘Nasreddin Hoca’nın Torunları Ecdadıyla Buluşuyor’ adıyla başlatılan projede, Çanakkale gezisine katılmak isteyen 12. Sınıf öğrencileri için Akşehir Nasreddin Hoca Meydanı’nda biri uğurlama töreni yapıldı.

Uğurlamaya; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Akşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel ve veliler katıldı.

Çanakkale’ye gönderilecek olan öğrencilere hitaben konuşan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “ Nasreddin Hoca’nın torunları olan sizleri bugün Çanakkale’ye uğurluyoruz. Biliyorsunuz ki Çanakkale Türk tarihi açısından çok önemli. Orada ecdadımızın nasıl zor koşullarda bu vatanı savunduğunu neler çektiğini, orada nasıl kahramanlıklar gösterdiğini, nasıl bir destan yazdığını iliklerine göreceksiniz. Buradan aldığınız motivasyon, güç ve kuvvetle 2053, 2071 hedeflerine ülkemizi sizler taşıyacaksınız” diye konuştu.

Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından yapılan dua ile 5 otobüsle öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı.

canakkale3 001canakkale3 002canakkale3 003canakkale3 004canakkale3 005canakkale3 006canakkale3 007