12 Nisan Çarşamba günü ziyaretçilere kapılarını açan ve dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında gösterilen EMITT fuarında Akşehir rüzgarı esmeye devam ediyor.

Deprem felaketi nedeniyle ertelenen ve 12 Nisan 2023 tarihinde açılışı yapılan, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Akşehir’in de katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 15 Nisan Cumartesi gününe kadar devam edecek olan fuara Akşehir Belediyesi ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası birlikte açtıkları standla katılım sağladı.

Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Filiz Tuna’nın da katıldığı fuarın ilk gününde olduğu kadar ikinci gününde de Akşehir’in değerlerinin tanıtıldığı stant ve temsili Nasreddin Hoca ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Temsili Nasreddin Hoca ile fotoğraf çektirmek ve Akşehir’e özgü kültürel değerler hakkında bilgi almak için hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler Akşehir standına yoğun ilgi gösterirken ziyaretçilere Akşehir’e özgü lezzetler de ikram edildi.

Akşehir standında ziyaretçilere Akşehir’e özgü kiraz lokumu, kurutulmuş meyveler (kiraz, vişne, erik, çilek) ikram edilirken, fıkra kitaplarıyla ve broşürlerle de ziyaretçilerin Akşehir’i tanımalarına yardımcı olunuyor.

Fuarın kapanış günü olan 15 Nisan Cumartesi günü saat 18:30’a kadar ziyaretçiler Akşehir’e özgü değerleri ve lezzetleri barındıran standı ziyaret edebilecekler.

hb1hb2hb3hb4hb5hb6hb7hb8hb9