Akşehir’de Büyük Taarruz emrinin verildiği 24 Ağustos tarihinde kutlanan Akşehir Onur Günü etkinlikleri kapsamında 24 Ağustos Onur Günü’nde dualarla uğurlanan Akşehir’den yola çıkan kafile Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine ulaştı.

‘Akşehir’den Zafere’ isimli yürüyüş etkinliğinde Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan, Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar, Akşehir Belediyesi Mehter Grubu, Gaziler, atlı süvariler ve gençler yer aldı. Akşehir’den Afyonkarahisar’a yapılan yürüyüş etkinliği Şuhut ilçesinde son buldu. Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akşehir heyeti vatandaşlardan da ilgi gördü. Akşehir Belediyesi Mehter Grubu da Şuhut cadde ve sokaklarında bir gösteri sundu.

Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a Akşehir Belediye başkanı Dr. Salih Akkaya’nın selamını ileterek günün anısına bir plaket takdim etti. Akşehir Batı Cephesi Karargahı’ndan Şuhut’a gelen heyeti gurur ve mutlulukla karşıladıklarını belirten Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, bu yürüyüşün yüz yıl önceki milli mücadele ateşinin daha da kuvvetlenmesine destek sağladığını belirtti.

Akşehir heyeti Şuhut’ta gerçekleştirilen Büyük Taarruz’un 100. Yıl etkinliklerine katılarak Akşehir’e geri döndü.

zafere 001zafere 002zafere 003zafere 004zafere 005zafere 006zafere 007zafere 008zafere 009zafere 010zafere 011zafere 012zafere 013zafere 014zafere 015zafere 016zafere 017