Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Grup Yarışması, Akşehir Belediyesi'nin katkısıyla Akşehir'de yapıldı.

Akşehir’de gerçekleştirilen yarışmada Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 15 ekip yarıştı. Akşehir Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan yarışma öncesi yapılan seremoninin ardından konuşmalar yapıldı.

Akşehir’de böyle bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden AKŞEHİR Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Temmuz ve Ağustos ayında birçok etkinliğin Akşehirlilerle buluşacağını kaydederek, yarışmaya katılan tüm ekiplere başarılar diledi.

Yarışma; minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde düzenlemeli ve düzenlemesiz olarak gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan illerden ve çevre ilçelerden Akşehir’e gelen izleyicilerle birlikte yoğun bir katılımın olduğu yarışmada; 3 Merkez Hakem Kurulu Üyesi, 10 Hakem ve 1 Gözlemci görev yaptı. 15 ekibin katıldığı yarışmada yarışmaya katılan gruplar birincilik için ter dökerken sergiledikleri gösteriler izleyiciye keyifli saatler yaşattı.

Yarışma sonunda sıralama ise şu şekilde gerçekleşti:

Minikler Düzenlemesiz

Ankara Halk Oyunları GSK 86,20 puanla birinci

Minikler Düzenlemeli

Ankara Yenimahalle Belediyesi TUBİL GSK 87,60 puanla birinci

Kırıkkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü GSK 83,00 puanla ikinci

Yıldızlar Düzenlemesiz

Ankara Çınar Kültür Sanat GSK 87,40 puanla birinci

Konya Ilgın Belediye Spor Kulübü 85,80 puanla ikinci

Yıldızlar Düzenlemeli

Ankara Yenimahalle Belediyesi TUBİL GSK 89,00 puanla birinci

Konya 1854 Akşehir Belediyesi GSK 87,20 puanla ikinci

Kırıkkale Gazi İlk ve Ortaokulu GSK 81,00 puanla üçüncü

Gençler Düzenlemesiz

Ankara Başkent Anadolu Halk Dansları Topluluğu GSK 88,80 puanla birinci

Konya Mehmet Şükriye Sert İlkokulu GSK 87,00 puanla ikinci

Gençler Düzenlemeli

Konya Ilgın Belediye Spor Kulübü 87.20 puanla birinci

Büyükler Düzenlemesiz

Ankara TUANA Sanat GSK 90,40 puanla birinci

Aksaray Gençlik Spor İl Müdürlüğü GSK 85,20 puanla ikinci

Büyükler Düzenlemeli

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET GSK 92,60 puanla birinci

Karaman KUTNU GSK 88.00 puanla ikinci

Yarışma sonunda dereceye giren ekiplere kupaları ve madalyaları yarışmayı izleyen protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Yarışmayı; Akşehir Kaymakam Vekili Tuzlukçu Kaymakamı İsa Bertan, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, Konya Gençlik Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu As Başkanı Prof. Dr. Taner Bozkuş, bazı kamu kurum müdürleri, siyasi partiler ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş izledi.

001 2022 6 27 BLD 4805 06 26 2022002 2022 6 27 BLD 4834 06 26 2022003 2022 6 27 BLD 4887 06 26 2022004 2022 6 27 BLD 4932 06 26 2022005 2022 6 27 BLD 4999 06 26 2022006 2022 6 27 BLD 5023 06 26 2022007 2022 6 27 BLD 5047 06 26 2022008 2022 6 27 BLD 5111 06 26 2022009 2022 6 27 BLD 5113 06 26 2022010 2022 6 27 BLD 5124 06 26 2022011 2022 6 27 BLD 5195 06 26 2022012 2022 6 27 BLD 5229 06 26 2022013 2022 6 27 BLD 5244 06 26 2022014 2022 6 27 BLD 5286 06 26 2022015 2022 6 27 BLD 5307 06 26 2022016 2022 6 27 BLD 5323 06 26 2022017 2022 6 27 BLD 5327 06 26 2022018 2022 6 27 BLD 4728 06 26 2022019 2022 6 27 BLD 5340 06 26 2022020 2022 6 27 BLD 5346 06 26 2022021 2022 6 27 BLD 5386 06 26 2022022 2022 6 27 BLD 5412 06 26 2022023 2022 6 27 BLD 5478 06 26 2022024 2022 6 27 BLD 5494 06 26 2022025 2022 6 27 BLD 5525 06 26 2022026 2022 6 27 BLD 5578 06 26 2022027 2022 6 27 BLD 5602 06 26 2022028 2022 6 27 BLD 5639 06 26 2022029 2022 6 27 BLD 5644 06 26 2022030 2022 6 27 BLD 5650 06 26 2022031 2022 6 27 BLD 5665 06 26 2022