Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi (Genç AKSES Merkezi) Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günlerine katıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gençlere yönelik düzenlenen ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’, 26-27 Mart’ta Konya TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi’nin (Genç AKSES Merkezi) katılım sağladığı etkinlikte Akşehir’deki üniversitelerde öğrenim gören toplam 150 öğrenci Konya TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günlerine” katılım sağladı. 150 öğrenci Konya TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günlerine katılım sağladıktan sonra Akşehir Belediyesi tarafından da yemek ikramı da yapıldı.

Kelebekler Vadisi ve Mevlâna Müzesi’ni ziyaret eden öğrenciler, bu yararlı gezi için Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya teşekkür etti. 

Kültürel geziler kapsamında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “ Konya’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri ”ne bizimde katkımız olsun diye Genç AKSES Merkezimiz tarafından şehrimizde ki, üniversitelerde öğrenim gören 150 öğrencimizi kamu kurumlarının açtığı stantlardan tanıtımlar yapılarak burs, hibe, fon, kredi gibi, maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri hakkında bilgi edinmelerini sağladık. Öğrencilerimizi katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

akses 001akses 002akses 003akses 004akses 005akses 006akses 007akses 008akses 009akses 010akses 011akses 012akses 013akses 014