Hazreti Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiülevvel ayının içinde idrak edilen Mevlid Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.

Sözlükte "doğum yeri ve zamanı" anlamına gelen mevlid, İslam kültüründe özellikle Hazreti Muhammed'in (SAV) doğumunu, bu kapsamda yapılan törenleri ve yazılan eserleri ifade etmek için kullanılıyor.

Akşehir Belediyesi’nin önderliğinde İlçe Müftülüğü’ nün katkıları ile Akşehir İplikçi Cami’de 17 Ekim Pazar Günü saat: 18.40’da başlayacak olan Mevlid Kandili Özel Programı, KONTV’den canlı olarak yayınlanacak.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Belediyemiz öncülüğünde, İlçe Müftülüğümüzün katkılarıyla gerçekleştireceğimiz Mevlid Kandili Özel Programı; KONTV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. 17 Ekim Pazar Günü İplikçi Cami’de saat: 18.40’da başlayacak olan Mevlid Kandili Özel Programına tüm hemşehrilerimizi davet ediyor, bu vesile ile Aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ederek hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kur'an-ı Kerim'in okunacağı, ilahilerin söyleneceği İplikçi Cami’deki programda Mevlid Kandili'nin bütün insanlık için huzur, barış ve berekete vesile olması için dua edilecek.

kontv