Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle; Akşehir Belediyesi’nde çalışan bayan personelle bir araya gelen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, onların günlerini kutladı.

Başkan Akkaya yaptığı konuşmada “Akşehir Belediyemizde her yıl olduğu gibi bu yılda Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle böyle küçük mütevazi bir buluşmayla belediyede çalışan hanım kardeşlerimizin günlerini kutluyoruz. Hanımlarımızın değerini bir güne sığdırmak, bir günde kutlamak doğru değil. Kadınlarımız bizim hem anamız, hem eşimiz olarak toplumumuzun her şeyi. Kadınlarımız analık noktasında istikbalimizin teminatı olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde en önemli sanatkârlardır” diye konuştu.

Tarihimizin Hayme Ana, Zübeyde Hanım ve Kurtuluş Savaşı sırasında mücadeleleriyle ve azimleriyle efsane haline gelmiş ve adını altın harflerle yazdırmış nice kadınlarla dolu olduğunu söyleyen Başkan Akkaya, onlara da Allah’tan rahmet diledi. Konuşmasının ardından bayan personele çiçek veren Başkan Akkaya; Kadınlar günü münasebetiyle de belediyede çalışan tüm bayan personele bir gün idari izin verdi.

Kadınlar Günü münasebetiyle Belediye Meclis Salonu’nda yapılan etkinliğe Başkan Akkaya’nın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile belediyede çalışan memur, işçi, taşeron işçi ve stajyer öğrenci olan bayanlar katıldı.

001 BLD002 BLD003 BLD004 BLD