Konya Valisi Yakup Canbolat, Akşehir İlçesinde muhtarlarla toplantı yapmak ve çeşitli incelemelerde bulunmak üzere ilçeye geldi.

Vali Canbolat ilçe Kaymakamlığını ziyaret etti. İlçe Yöneticileri tarafından karşılan Canbolat’a, Kaymakam Mehmet Türk tarafından Akşehir hakkında bilgi verdi. Daha sonra Akşehir Kültür Merkezi’ne geçen Vali Canbolat ve beraberindekiler, muhtarlarla toplantı yaptı.

Toplantıya; Vali Yakup Canbolat, Vali Yardımcısı Mehmet Kamil Sağlam, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmet Cansaran, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Koç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, Akşehir İlçe Protokolü, İlçe kurum müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantının sonunda; Akşehir’de yapılan Sokak Sağlıklaştırma çalışmaları kapsamındaki desteklerinden ötürü Vali Yakup Canbolat’a Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından sokak sağlıklaştırma yapılan sokakların bulunduğu 3 boyutlu bir tablo armağan edildi.

Toplantı sonrası Vali Yakup Canbolat ve beraberindeki heyet; Hakkari İli Yüksekova İlçesinde devriye görevi esnasında, Şehit olan Polis Memuru Ali Ergün’ün Akşehir Altunkalem Mahallesi’ndeki ailesinin evine ziyarette bulundu. Bu ziyaretin ardından Vali ve beraberindekiler, Diyarbakır İli, Lice İlçesinde, gerçekleştirilen operasyon sırasında, Bölücü Terör Örgütü ile çıkan çatışma sonucu Şehit olan, Jandarma Uzman Çavuş Selçuk Özer’in Yarenler Mahallesindeki ailesinin evini ziyaret etti.

Vali Yakup Canbolat ve beraberindekiler; Akşehir Adliyesi’ne geçerek Cumhuriyet Başsavcı’sı Vedat Temel’i de makamımda ziyaret etti. Ziyaretin ardından Vali Canbolat ve beraberindeki heyet;  Konya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) hibe desteğiyle Akşehir Belediyesi tarafından yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarının yapıldığı sokakları inceledi. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, yapılan çalışmalar hakkında Vali Canbolat’a bilgi verdi. Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) desteğiyle yapılan Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü projesi kapsamında restorasyonuna başlanılan Tarihi Kilise’yi de gezen Vali Yakup Canbolat ve beraberindekiler daha sonra Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi ve Ferruh Şah Mescidi’ni gezdi. Ulucami, Tarihi Arasta Çarşısı ve İplikçi Cami ziyaretlerinin ardından Vali Canbolat ve beraberindekiler Akşehir’den ayrıldı.

001 BLD002 BLD003 BLD004 BLD005 BLD006 BLD007 BLD008 BLD009 BLD010 BLD011 BLD012 BLD013 BLD014 BLD015 BLD016 BLD017 BLD018 BLD019 BLD020 BLD021 BLD022 BLD023 BLD