Akşehir’de yaklaşık 3 yıldır görev yapan ve Zonguldak Vali Yardımcılığı görevine atanan Kaymakam Mehmet Türk onuruna Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından bir veda yemeği verildi.

Yemeğe; Kaymakam Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Akşehir Belediye başkanı Dr. Salih Akkaya, adli yargı mensupları, bazı kamu kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Oda Başkanları, siyasi parti temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Yemeğin ardından Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir’deki görevini tamamlayan Kaymakam Mehmet Türk’e bir veda konuşması yaptı. Başkan Akkaya “Kaymakamımız yaklaşık 3 yıla yakın bir süre Akşehir’imizde görevde bulundu. Akşehir’imize Akşehirlilerimize hizmet etti. Bu hizmetlerinden dolayı belediyemiz ve Akşehir halkımız adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizi ilgilendiren tüm konularda Belediyemiz ve  Kaymakamlığımız arasında uyumlu ve seviyeli bir çalışma ortamımız oldu. Bunun içinde ayrıca yürekten kendisine teşekkür ediyorum. Yeni tayin olduğu Zonguldak ilimize de güzel çalışmalarda bulunması dileğiyle kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk’te yaptığı konuşmada Akşehir çok önemli bir kültürü olan kadim bir şehir olduğunun altını çizerek “Böyle bir ilçede görev yapmaktan büyük bir mutluluk, gurur ve onur duyduğumu ifade etmek isterim. Şunu ifade edeyim ki Akşehir Türkiye’de 20-25 ilden daha gelişmiş il potansiyeli taşıyan büyük bir ilçe. Çok kadim bir kültürü var, çok derin bir tarihi var. Tabi sadece tarih ve kültüründe değil diğer bir çok alanda da kendini kanıtlamış marka bir kent.  Böylesine güzel bir şehirde görev yapmaktan gerçekten büyük mutluluk duydum. Önemli olan güzel izler bırakabilmek, hoş bir seda bırakabilmek. Görev yaptığım süre boyunca kalbini kırdığım insanlar varsa kendilerinden helallik dilediğimi ifade etmek isterim, benim de bir hakkım varsa hepinize helal olsun. Akşehir’den tayinimiz Zonguldak ilimize çıktı. Gerek Zonguldak olsun gerek başka yerler olsun oralarda bir kardeşiniz olduğunu ifade etmek isterim. Her zaman kapım ve telefonum açıktır. Akşehir’i ben çok sevdim ve buruk duygularla ayrılıyorum. Katılımlarını için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, arzı veda ediyor, Allahaısmarladık diyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Kaymakam Türk’e üzerinde Nasreddin Hoca figürü bulunan üç boyutlu bir tablo armağan etti. Yemek sonunda Kaymakam Türk tüm davetlilerle tokalaşarak vedalaştı.

001 2019 8 21 BLD 3946002 2019 8 21 BLD 4016003 2019 8 21 BLD 4022004 2019 8 21 BLD 4039005 2019 8 21 BLD 4041006 2019 8 21 BLD 4044