Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Konya İl Koordinatörü Hakan Doğan, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

Doğan; Proje ve desteklerle ilgili Başkan Akkaya’ya açıklamalarda bulunurken, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de toplantıda hazır bulundu.

Hakan Doğan; kurum olarak 18 Mayıs 2007 tarih ve 5648 Sayılı Kanun  ile kurulduklarını ifade ederek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan TKDK’nın kamu tüzel kişiliğine ait, idari ve mali özerkliğe sahip özel bütçeli bir kamu kurumu olduğunu söyledi.

Hakan Doğan “TKDK olarak üreticimizin yanında hizmet vermeye devam ediyoruz. MEVKA, KOP, Tarım İl Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi ile bağlantılı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz; Konya ve ilçelerinde üretime yönelik olarak projeler gerçekleştirmektir” diye konuştu.

Akşehir Belediye başkanı Dr. Salih Akkaya’da; Akşehir’de bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, bitkisel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması, süt toplama merkezi açılması, kırsal turizm, rekreasyon faaliyetleri ve benzer konularda projeleri hayata geçirmeyi amaçladıklarını belirtti.

BLD 4434