Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların daha rahat ve huzur içinde bir bayram geçirmesi amacıyla gerekli tüm tedbir ve çalışmaların yapıldığını kaydetti...

Ramazan Bayramı münasebeti ile Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gerekli tedbirlerin alınarak denetimlere başlanıldığını söyleyen Başkan Akkaya,  bayram öncesi denetimlerine başlayan ekiplerin, bayram süresince de görevlerinin başında olacaklarını kaydetti.

Bayram öncesinde temizlik ekipleri tarafından şehrin her tarafında titizlikle çalışma yapılacağını kaydeden Başkan Akkaya, Bayram boyunca ve sonrasında da temizlik ekiplerinin çalışmalarını devam ettireceğini söyledi. Arasta ve alışverişin yoğun olduğu bölgelerde gerekli tedbirlerin alınacağına değinen Başkan Akkaya, özellikle esnafların da boş koli ve ambalajları sokaklara atmamaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Bayram münasebetiyle şehir merkezinde yoğun bir trafik yaşanacağını düşündüklerini belirten Başkan Akkaya, emniyet ekipleri ile birlikte belediye zabıta ekiplerinin de özellikle araç parkları konusunda çalışma yapacağını kaydetti.

Mezarlıkta Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile görüşülerek gerekli temizlik ve bakım çalışmalarının da yapıldığının altını çizen Başkan Akkaya, Akşehir’deki ana caddeler, bulvarlar diğer caddelerde de toz kalkmasına karşı sulama ve temizlik çalışmalarının da devam edeceğini belirtti.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir'de huzur içinde bir bayram geçirilmesi amacıyla her türlü tedbirin alındığının altını çizerek " Allah izin verirse önümüzdeki Salı günü itibariyle Ramazan Bayramı’mızın birinci gününü idrak etmiş olacağız. Tüm hemşehrilerimin ve Türk İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlarımızın bayramı daha rahat geçirebilmeleri ve özellikle yurtdışı ve yurt içinden gelen hemşerilerimizin Akşehir’imizde daha rahat bayram yapabilmeleri için gerekli tedbirleri ve hazırlıkları almış bulunmaktayız. Belediyemizin çağrı merkezi 444 9 153 numaralı telefonundan irtibat kurulduğu zaman vatandaşlarımız her türlü konudaki istek ve şikayetlerini bizlere iletebilecekler. Aldığımız tedbirler kapsamında halkımızın bayram sırasında ekmek sıkıntısı yaşamaması için gerekli nöbetçi fırın sistemimiz devam ediyor. Mezarlıklarımızın temizliği yapıldı. Yine Arife günü mezarlıklarımızda vatandaşlarımızın mezarlardaki gülleri ve çiçekleri sulamaları için su tankerlerimiz mezarlıkta hazır olacaktır. Arife gününde geleneksel hale getirdiğimiz ikindi namazına müteakip Nasreddin Hoca Mezarlığında Akşehir Müftülüğü ve Akşehir Belediyemizin ortaklaşa yürüttüğü organizasyonla toplu Yasin ve dua programımız yapılacaktır. Bir kez daha tüm hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin bayramını tebrik ediyorum. Allah nice nice bayramlara sağlıcakla huzurla bizleri ulaştırsın. Bu bayramımızı en güzel şekilde değerlendirmemizi, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

NÖBETÇİ FIRINLAR

Ramazan Bayramı nedeniyle:

  1. Bayram günü; Çevre Yolu Öz Trabzon Ekmek Fırını, Atakent Mahallesi Bizim Trabzon Ekmek Fırını, Gazi Mahallesi Yedi Başak Ekmek Fırını
  2. Bayram günü: Çevre Yolu Öz Trabzon Ekmek Fırını, Atakent Mahallesi Bızim Trabzon Ekmek Fırını, Gazi Mahallesi Yedi Başak Ekmek Fırını, Adsız Mahallesi Osmanlı Ekmek Fırını,  Yeni Mahalle Beşkardeşler Ekmek Fırını, İstasyon Mahallesi Ali Baba Ekmek Fırını.
  3. Bayram günü: Çevre Yolu Öz Trabzon Ekmek Fırını, Atakent Mahallesi Bizim Trabzon Ekmek Fırını, Gazi Mahallesi Yedi Başak Ekmek Fırını, Seyran Mahallesi Sağlık Ekmek Fırını, Yeni Mahalle Beşkardeşler Ekmek Fırını, Sanayi Seyran Mahallesi İmparator Ekmek Fırını, İstasyon Mahallesi Dönmez Ekmek Fırını, İstasyon Mahallesi Ali Baba Ekmek Fırını, Cevdet Köksal Caddesi Çardakoğlu Ekmek Fırını, Adsız Mahallesi Osmanlı Ekmek Fırını ve Nasreddin Ekmek Fırını nöbetçi olup; 07.06.2019 Cuma günü ise tüm fırınlar tam kapasite ile üretim yapacaklardır.

001 2019 5 30 BLD 1173