Akşehir Müftülüğü tarafından başlatılan esnaflara işyerinde Kuran-ı Kerim öğretme kurslarına Akşehir Belediyesi de destek vererek kurs alan esnaflara Kuran- Kerim hediye etti.

Akşehir Müftülüğü tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan bir proje ile Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyen ancak esnaflık yapmaları nedeniyle işyerlerinden ayrılamayan ve vakit bulamayan esnaflar için işyerlerinde Kuran-ı Kerim öğretme kursları başlatıldı.

Akşehir’de imamlık yapan İhsaniye Cami İmamı Özcan Yılmaz ile Makasçı Cami İmamı Mevlüt Yalçın; müftülük tarafından görevlendirilerek hafta içi esnafların talepleri doğrultusunda esnaflara Kuran-ı Kerim öğretiyorlar. Geçen yıl 15, bu yılda 15 esnafın Kuran-ı Kerim öğrenmek için talepte bulunduğu projede, hiç bilmeyenlere yada az bilenlere Kuran-ı Kerim öğretme çalışmaları devam ediyor.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da müftülüğün başlattığı projeye destek vererek Kuran-ı Kerim öğrenmek için kurs alan esnaflara Kuran-ı Kerim hediye etti. Akşehir’de esnaflık yapan ve Kuran-ı Kerim öğrenmek için işyerinde din görevlisi Özcan Yılmaz’dan kurs alan Ümit Yalçın Akman’ı iş yerinde ziyaret eden Başkan Akkaya “Müftülüğümüz tarafından başlatılan bu projeyi çok anlamlı buluyor ve destekliyoruz. Bizde müftülüğümüzün yaptığı projeye destek vermek amacıyla işyerlerinde Kuran-ı Kerim öğrenmek isteyen esnaflarımıza Kuran-ı Kerim hediye edelim istedik. Bugün Ümit Yalçın Akman’ı Kuran-ı Kerim öğrenirken ziyaret ettik ve kendisine Kuran-ı Kerim hediye ettik. Diğer kurs alan esnaflarımıza da Kuran-ı Kerim’lerini ulaştıracağız. Projeyi başlatan Müftülüğümüzü, kurs veren din görevlilerimizi ve Kuran-ı Kerim öğrenmek için çaba gösteren tüm esnaflarımızı tebrik ediyorum. Böylesine anlamlı ve güzel projenin daha fazla katılımla devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

004 18 12 13 6003 18 12 13 5002 18 12 13 4001 18 12 13 3