3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Akşehir Özel Umut Bakım Merkezinde tedavi altında bulunan engellilerden oluşan bir grup ve idarecileri Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Akkaya koltuğunu 19 yaşındaki engelli Aliye Akyüz’e bıraktı. Başkanlık Koltuğuna oturan Aliye Akyüz çok mutlu olurken, Belediye Başkanı olarak engelliler için akülü araç, tekerlekli sandalye yardımları ve engelliler için iş imkanları istedi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da engelli vatandaşlar için hizmet ve proje üretmeye devam ettiklerini belirterek “Daha önce Akşehir Belediyesi olarak akülü engelli aracı dağıtımlarını gerçekleştirmiştik ama Aliye Başkanımızın bu mutlu gününde isteğini yerine getirmek için çalışmalara tekrar başlayalım. Birde İş imkânı noktasında tabi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatları ile her kurum çalıştırdığı personel sayısının belli bir oranda engelli kardeşimizi çalıştırmak zorundadır. Bunların sayıların zamanla artması söz konusu olabilir inşallah bizde bunları gerekli yerlere iletelim” dedi.
Başkan Akkaya; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde engelli vatandaşlar için büyük hizmetler ve projeler yapıldığına değinerek “Teşekkürün en büyüğü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’adır. Çünkü gerçekten AK Parti’nin iktidara gelmesiyle 2002 Kasım ayından bu yana engelli kardeşlerimize dönük bir çok yardım, iş alanları, rehabilitasyon merkezleri gibi kolaylıklar getirildi. Onların ayakta kalabilmesi, sosyal hayata tutunabilmeleri için devletimizin destekleri belediyelerimizin destekleri, ilgili bakanlığımızın destekleri hep devam etmektedir” diye konuştu.

Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Aliye Akyüz’ün annesi de kızının başkanlık koltuğuna oturmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek tüm herkese teşekkür etti.

Başkanlık koltuğuna oturan Aliye Akyüz’de Başkan Akkaya’ya ve Özel Umut Bakım Merkezi yetkililerine kendisine bu imkanı sağladığı ve merkezde yapılan bakım çalışmaları ve hizmetleri için teşekkür etti.

Başkan Akkaya ziyaret sonunda başkanlık koltuğunu devrettiği Aliye Akyüz’e Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saatini armağan ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

001 2018 12 5 BLD 5469002 2018 12 5 BLD 5476003 2018 12 5 BLD 5477004 2018 12 5 BLD 5489005 2018 12 5 BLD 5492006 2018 12 5 BLD 5499