11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan “Geleceğe Nefes, Cumhuriyet Nefes” konulu ağaçlandırma projesi, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kampüsünde gerçekleştirildi.

Cumhuriyetin 100. yılına özel, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin pek çok noktasında ‘Cumhuriyet Ormanları’ oluşturuldu. Türkiye genelinde 2023 noktada gerçekleştirilen etkinliğin bir ayağına da Akşehir ev sahipliği yaptı.

Dikim töreninde konuşan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ağaç dikme törenindeyiz. Yeşil alanlar oluşturmak bizim için önemli bir husus. Bu sayede toplumla ve çevreyle barışık bir ortam oluşturmuş oluyoruz ve hemşehrilerimizin huzurlu ortamlarda yaşaması ve vakit geçirmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimiz kültür yolu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çevreyi koruma konusundaki duyarlılığımızla da yeşillendirme faaliyetlerinin önünü fazlasıyla açtık. Bundan sonra da Akşehir’imizin bu muazzam doğasını korumak ve geliştirmek adına faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Fidan dikimine; Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Garnizon Komutanı Vekili Yarbay İbrahim Polat,  Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mucuk, Üniversite yöneticileri, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, bazı kamu kurum müdürleri, fakülte ve yüksekokulların öğretim görevlileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

BLD 1189BLD 1195BLD 1211BLD 1240BLD 1249BLD 1252BLD 1272BLD 1283BLD 1288BLD 1292BLD 1294BLD 1309BLD 1322BLD 1335