Geçtiğimiz günlerde, Türkiye Halter Federasyonu tarafından  Ankara’da düzenlenen “Türkiye Belediyeler Arası Halter Şampiyonası'nda” 1854 Akşehir Belediye Spor Kulübü sporcularından Halil Ergün, 55 kilogramda Türkiye şampiyonu oldu. Ergün’ün şampiyonluğunun ardından ilk durağı Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya oldu.

Türkiye Şampiyonu Halil Ergün’ün Başkan Akkaya’yı ziyaretinde, 1854 Akşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel ile  antrenör Murat Korkmaz da hazır bulundu.

Akşehir Belediyesi Başkanı Dr. Salih Akkaya şampiyonluk ziyaretinde Ergün’e şunları söyledi; “Türkiye şampiyonu olman bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu anlamlı ziyaretin için teşekkür ediyorum. Ülkemizi, Konya’mızı, Akşehir’imizi temsil ettiğin için, bayrağımızı dalgalandırdığın için çok teşekkür ederiz. Katılacağın yarışmalarında üstün başarılar diliyorum.”

Türkiye şampiyonu sporcuyu yetiştiren antrenör Murat Korkmaz ve sporcu Halil Ergün, Başkan Akkaya’ya kendilerine ve halter sporuna verdikleri destek için teşekkür ettiler.

smpy 001smpy 002smpy 003