Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeniyle Akşehir Belediyesi Başkanlık makamında, Kurban Bayramı’nda alınacak tedbirlerle ilgili toplantı düzenlendi.

Kurban Bayramı öncesinde Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcıları Yahya Yıldız, Mevlüt Yiğit ve ilgili müdürlerin katılımıyla, Kurban Bayramı’nda alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla toplantı düzenlendi.

Akşehir Belediyesi Başkanlık Makamında düzenlenen toplantıda; kesim noktalarının ve mahalle aralarının denetleneceği vurgulanırken, vatandaşlarımızın atıkları rastgele sokaklara atmamaları ve dini vecibelere göre bertaraf etmesi, atıklarla çevreyi kirletenler hakkında ise cezai işlem uygulanacağının hatırlatılması kararına varıldı.

Kendi imkânlarıyla kesim yapan vatandaşlarımızın, atıklarını çift kat poşetle çöp konteynerinin içine atması, toplu kesimlerde ise atıkların, katı atık tesisine götürülüp teslim edilmesi ve tesisten teslim edildiğine dair fiş alınması, köy ve kasabalarda kesim yapan vatandaşlarımızın, kendi imkânlarıyla toprağa gömerek atıkları imha etmesi alınan diğer kararlar arasında yer aldı.

Bayram öncesinde temizlik ekipleri tarafından şehrin her tarafında titizlikle çalışma yapılacağını belirten Başkan Dr. Salih Akkaya, bayram boyunca ve sonrasında da temizlik ekiplerinin çalışmalarını devam ettireceğini söyledi.

Toplantıda ayrıca vatandaşların huzur içerisinde bayramı idrak etmeleri ve elektrik, su gibi hatlara zarar vermemek adına pazar akşamı itibariyle tüm altyapı çalışmalarının durdurulmasına karar verildi.

toplanti