Akşehir Belediyesi; Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Akşehir’e gönderilerek KYK Yurtlarına yerleştirilen depremzedeler için ücretsiz servis hizmeti başlattı.

1 Otobüs ve 1 minibüsle verilen hizmette KYK yurdundan şehir merkezine gelmek isteyen vatandaşlar günün belirli saatlerinde KYK yurdu önünden alınarak şehir merkezindeki Nasreddin Hoca Meydanı’na getiriliyor. Şehir merkezindeki ihtiyaçlarını yada alışverişlerini tamamlayan depremzede vatandaşlar yine belirli saatlerde Nasreddin Hoca Meydanı’ndan alınarak ücretsiz bir şekilde KYK Yurduna götürülüyor.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir’de misafir edilen depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaptıkları çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Başkan Akkaya “KYK yurduna yerleştirilen depremzedeler için yerleşmelerinin ilk gününden itibaren ücretsiz olarak servis hizmetimizi başlattık. KYK yurdundaki yerleştirme sayısı arttıkça da servis sayımızı ve araç sayımızı da bu oranda artırdık” dedi.

BLD 5189BLD 5192BLD 5195BLD 5198BLD 5200BLD 5204BLD 5211BLD 5214BLD 5245BLD 5248