Akşehir Birlik Platformu tarafından geçtiğimiz hafta başlatılan 31 Aralık 2022’ye kadar Akşehir’in nüfusunun yüz bine çıkarılması amacıyla başlatılan çalışmalara destek olması amacıyla indirim kartı uygulaması başlatıldı.

İndirim kartının tanıtımı ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenlendi. Akşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda ikametgâhını Akşehir’e aldıracak olan öğrencilere verilecek olan İndirim Kartının nasıl verileceği ve ne şeklide kullanılabileceğinin detaylarını Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya anlattı.

indirim kart facebook twitter

Başkan Akkaya “Akşehir’in nüfusunun 100 bine çıkarılması ile ilgili olarak Akşehir Birlik Platformu tarafından geçtiğimiz hafta çalışmaların başlatıldığını söyleyen Başkan Akkaya “Akşehir’imiz 100 bin nüfusa ulaştığı zaman bazı kurumlarda norm kadro sayısının artması, Emniyet Müdürlüğü’ndeki personel sayısının artması, Akşehir Devlet Hastanesi’ndeki doktor sayısının artması, Akşehir’de kadın sığınma evi açılabilmesi, Akşehir’de güzel sanatlar lisesi açılabilmesi gibi birçok kazanımlar elde ediyor. Tabi en önemli kazanım ise yeni iller ile ilgili bir çalışma başlarsa ve bu noktada il olmak için 100 bin nüfus şartı aranırsa, Akşehir’imiz bu şartı yerine getirmiş olacaktı. Bu çalışmalara Akşehir Birlik Platformu olarak başladık. Bütün STK, Oda, Dernek ve resmi kurumlarımızın teşrifiyle Sayın Kaymakamımızın da katılımlarıyla bir istişare toplantısı yaptık. Akşehir Birlik Platformu adına da Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız bu işi üstlenmiş oldu. Geçtiğimiz hafta boyunca sürekli, toplantılar, çalışmalar, araştırmalar yaptılar. Bu kampanyaya hız kazandırmak, daha fazla katılım sağlamak adına Akşehir’e nüfusunu aldıran, Akşehir’de ikametgâhı olup da birinci adresi Akşehir olmayan, ikinci adresi Akşehir olan hemşehrilerimizin birinci adreslerinin Akşehir olmasını sağlamak. Yine Akşehir’de öğrenim gören öğrencilerin ikametgâhlarını Akşehir’e aldırmak ve onları özendirmek adına çeşitli kazanımlar sunalım istedik. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız tüm ticari sektörlerle görüştü. Özellikle gençlerimize hitap eden kafe, lokanta ve benzer yerlerle görüşüldü. Sağ olsun bu işletmecilerimizde ‘bizde bu kampanyaya varız’ dediler. 3 tanesi belediyemize ait olmak üzere 21 işletmemiz bu kampanyamıza katılarak İkametgâhını Akşehir’e aldıran öğrencilerimize Mart ayı sonuna kadar %20 indirim sağlamayı öngördü. Ulaşım sektöründe önemli hizmeti olan Akşehir’imizin Aksel firması da haziran ayı sonuna kadar bu %20 indirimi devam ettirecek. Bu kampanyaya katılan işletme sayımız zaman içerisinde artacak” dedi.

indirim kartindirim isyeri

İkametgâhını Akşehir’e aldıran öğrenciler için Türk Telekom mobil tarifelerinde güzel kampanyalar yaparken, Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi, Hıdırlık Sofrası ve Takkasızlar Konağı da %20 indirim uygulayacak.

Kampanyaya dahil olan ve %20 indirim yapacak diğer işletmeler ise şöyle: Aksel Turizm, Amcamın Yeri, Mavibahçe, Cafe Cadde, Gülmece Kafe, Kilim Pastanesi, Kahve Diyarı, Akkaya Döner, Joy Döner, Çıtır Simit, Güvendik Pastanesi, Akşehir Evi, Büşra Pide, Firuze Kafe, Ayışığı Kafe, Kaktüs Kafe, Mehmet Çingiloğlu Dönerci, Şehiriçi Minibüs Kooperatifi

Sadece öğrencileri değil Akşehir’de evi olan, ikametgâh adresi dışarıda olan tüm hemşehrilerini davet ettiklerini söyleyen Başkan Akkaya “Akşehir’de olup dışarıda yaşayan hemşehrilerimizi de bu kampanyamıza destek vermek üzere bekliyoruz. Bir haftalık süreçte ikametgâhlarını Akşehir’e aldırmak isteyenlerin yoğun faaliyetleri devam ediyor, buda bizi heyecanlandırıyor. Bu kampanyamızdaki en önemli konu 31 Aralık 2022 tarihine kadar ikametgâhlarını Akşehir’e aldırmak önemli. 31 Aralık nüfusu bizim için önemli. %20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen öğrencilerimiz ikametgâhını Akşehir’e aldırdığına dair belge ve öğrenci belgesi ile belediyemize gelecek ve belediyemizce düzenlenen indirim kartları kendilerine teslim edilecek. Onlarda kampanyaya katılan üye işyerlerinden bu kart sayesinde indirimli olarak yararlanabilecekler” diye konuştu.

Akşehir Birlik Platformu tarafından başlatılan kampanyanın Akşehir için önemli ve siyaset üstü bir konu olduğuna vurgu yapan Başkan Akkaya “Akşehir’imizdeki tüm STK, dernek, oda ve siyasi partilerimizle görüşülerek bu konuda neler yapılabileceği hakkında görümeler yapıldı. Akşehir Birlik Platformu adına Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız bu çalışmaları yürütüyor, Akşehir Belediyesi olarak bizde maddi manevi olarak bu konunun arkasındayız. Akşehir Kaymakamlığımızda sağ olsunlar desteklerini sunuyor. Ben ikametgâhını Akşehir’e aldıran tüm hemşehrilerime ve öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyor, bu kampanyaya destek vermek için indirimli fiyat sunan tüm işletme ve firmalarımıza da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Basın toplantısına Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Özel Kalem Müdürü İsmail Kıyıcı, Akşehir’deki Fakülte ve Meslek Yüksekokullarının akademisyenleri ve basın mensupları katıldı.

001 2022 12 20 BLD 8123 20 12 22002 2022 12 20 BLD 8118 20 12 22003 2022 12 20 BLD 8120 20 12 22