Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlattığı, gençlerinde Akşehir yönetiminde söz sahibi olmaları amacıyla ‘Teneffüs Buluşmaları’ adı altında yapılan programları, bu eğitim öğretim yılında da sürdürüyor.

Program kapsamında, bu eğitim öğretim yılında ilk olarak Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi’ne giden Başkan Akkaya, Okul Müdürü Cevat Bozgöz ve okul idarecileri tarafından karşılandı. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmail Kıyıcı’nın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Akkaya ilk olarak teneffüste okul öğretmenleri ile buluştu.

Öğretmenler odasında öğretmenlerin isteklerini dinleyip,  sorularını yanıtlayan Başkan Akkaya, öğretmenlerin öğrencileri işleyerek hayata hazırlayan çok kutsal bir mesleği yaptıklarına vurgu yaptı.

Öğretmenlerin ardından okul bahçesinde teneffüse çıkan öğrencilerle buluşan Başkan Akkaya, onlarla sohbet edip isteklerini dinledi. Akşehir Belediyesi ikram çeşmesinden de teneffüse çıkan öğrencilere sıcak çikolatalı süt ikramında bulunuldu. Başkan Akkaya öğrencilerin ısrarını kıramayıp bir süre onlarla bahçede top oynadı.

Başkan Akkaya ve beraberindekiler daha sonra okul kantininde öğrencilerle çay içip onlardan gelen soruları yanıtladılar. Başkan Akkaya;  Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi’ (Genç AKSES Merkezi) ile yeni faaliyete geçecek olan kitap kafe hakkında öğrencilere bilgiler aktardı.

sosyal genc 001sosyal genc 002sosyal genc 003sosyal genc 004sosyal genc 005sosyal genc 006sosyal genc 007sosyal genc 008sosyal genc 009sosyal genc 010sosyal genc 011sosyal genc 012sosyal genc 013sosyal genc 014sosyal genc 015sosyal genc 016sosyal genc 017sosyal genc 018sosyal genc 019sosyal genc 020sosyal genc 021sosyal genc 022sosyal genc 023