Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ Akşehir Ekrem Çavdar Yamaç Paraşütü Kalkış Pistinde eğitim alan paraşütçülerle bir araya geldi.

Yamaç paraşütü yapmak için zaman zaman bölgenin en ideal alanlardan birisi olduğunu kaydeden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya” Ekrem Çavdar Yamaç Paraşütü Kalkış Pisti’ndeyiz. Yaklaşık 8 yıldır burada mesafe ve eğitim yarışmaları yapılıyor. Bu yarışmaların hepsinde Abdullah Yıldız hocamız yarışmanın direktörü olarak görev yaptı. Kendisine tekrar Hoş Geldiniz diyorum. Koordinasyon anlamında bu yarışmalarda büyük emeği var.  Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü' ile beraber yarışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Abdullah hocamın Sakarya’ da Fenomen Air Sports Uçuş Okulu ismiyle bir kulübü var. Geçen yıl yapılan yarışmada Abdullah hocamın öğrencileri altyapıyla ilgili bazı eksikliklerin giderilmesiyle ilgili önerilerde bulunmuştu. Bizde çalışmalarımızı hızlandırarak pist alanımızı elverişli hale getirdik. Pist alanının çevre düzenlemesi, soyunma odaları, tuvalet alanları gibi düzenlemeleri yaptık. Abdullah hocam yarışmaların başlayacağı güne kadar 15 günlük bir kamp yapacak. Buraya eğitim amaçlı kamp ve eğitim uçuşları içinde ayrıca geliyorlar. Öğrencileriyle beraber uçuş eğitimleri gerçekleştirecek.  26-27 Ağustos’ da ev sahipliğimizce yapılacak olan 9. Akşehir XC Open Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışmasına hocamızın öğrencileri de bu yarışmaya katılım sağlayacak olup, sadece burası Yamaç Paraşütü Kalkış Pisti değil aynı zamanda kamp alanı olarak kullanılabilir “dedi.

Uçuş bölgesinin hem emniyetli hem de lojistik bakımından şartların çok uygun olduğunu belirten Yarışma Direktörü Abdullah Yıldız konuşmasını şu sözlerle sürdürdü. Yıldız” Eğitim Yarışmasını düzenlemek için buradayız. Fenomen Air Sports Uçuş Okulu olarak P4 eğitimimizi burada tamamlamaya karar verdik. Yaklaşık 16 kişilik ekiple bu bölgede 15 günlük bir eğitim yapacağız. Yarışmadan önce arkadaşlarımızı uçuşa hazırlamak için yoğun tempoda çalışıyoruz. Eğitimimizin üçüncü günündeyiz. Birazdan uçuşlarımız başlayacak.

Yıllardır burada Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve yerel yönetimlerin desteğini alarak Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışmasını geleneksel olarak yapıyoruz. Burada direktör olarak görev aldım. Bu yarışmada elimizden geldiğince teknik bilgiler konusunda organizasyonu destekliyorum. Dediğim gibi çok sevdiğimiz bir bölge burada olmaktan son derece keyif aldığımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.   

Başkan Akkaya; Eğitim alan paraşütçülere Akşehir Kirazı Lokumu ikram ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

yamacp 001yamacp 002yamacp 003yamacp 004yamacp 005