Akşehir Belediyesi; dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde dış mahallelerde yolları açık tutmak için kar temizleme yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve aralıksız devam eden yoğun kar yağışıyla teyakkuza geçen Akşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ekipleri; kar temizleme ve yol açma çalışmaların için yoğun mesai harcarken Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da ekiplerin çalışmalarını yerinde denetleyerek çalışmaları bizzat takip etti.

Akşehir’de ana arterler ve ara arterlerde dâhil olmak üzere hiçbir yolun kapalı olmadığının altını çizen Başkan Akkaya “Beyaz bereketin yağması ile belediyemiz, Büyük Şehir Belediyemiz ve KOSKİ ekiplerimiz aralıksız olarak mesaisini sürdürerek şehrimiz genelindeki tüm yolları açmıştır. Şehir merkezimiz ve dış mahallerimizdeki yollar ulaşıma açıktır.  Ekiplerimiz yolların açık kalması için büyük mücadele vermektedir. Bu güzel kar yağış inşallah bolluk ve bereketi getirecek ve güzel bir mahsul dönemi geçireceğiz. Ekiplerimiz; hemşehrilerimizin kardan en az şekilde etkilenmesi için yol açma, tuzlama ve kaldırımlarda temizlik çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelmesi muhtemel buzlanma ve don olaylarına karşı tüm hemşehrilerimizi dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediyorum. Ayrıca Soğuk kış günlerinde kimseyi aç ve açıkta bırakmayalım. Değerli hemşehrilerim evsiz, sokakta kalan birisini görür veya haberdar olursanız lütfen bu durumu bize bildirin. Yine kar ve benzeri acil durumlar için belediyemizin 444 9 153 numaralı telefonunu arayabilirsiniz” dedi.

Yolda Kalan 3 Kişiye Belediye Ekipleri Yardım Etti

Akşehir Belediye ekipleri, yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken Yalvaç beli yakınlarında yoğun kar yağışı nedeniyle minibüsleriyle yolda mahsur kalan 3 kişiye de yardım etti. Ankara’dan Yalvaç’a gittikleri öğrenilen minibüsteki 3 kişi, Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın talimatıyla şehir merkezine getirilip Akşehir’de konaklatılarak geceyi sıcak bir ortamda geçirdi.

kar yagis haber 001kar yagis haber 002kar yagis haber 003kar yagis haber 004kar yagis haber 005kar yagis haber 006kar yagis haber 007kar yagis haber 008kar yagis haber 009kar yagis haber 010kar yagis haber 011kar yagis haber 012kar yagis haber 013kar yagis haber 014kar yagis haber 015kar yagis haber 016kar yagis haber 017kar yagis haber 018kar yagis haber 019kar yagis haber 020kar yagis haber 021kar yagis haber 022kar yagis haber 023kar yagis haber 024kar yagis haber 025