Katıldığı şampiyonada Avrupa 2’.si olan Nuran Yalçın, Antrenör Murat Korkmaz, Akşehir Spor Kulübü As Başkanı Mustafa Soylu ile Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

24 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Finlandiya Romenevi’ nde yapılan gençler Avrupa şampiyonasında Akşehir Spor Kulübü sporcusu Nuran Yalçın +87 kilogram ve 118 kilogram silkme ile Avrupa 2.’si oldu.

Akşehir Spor Kulübü As Başkanı Mustafa Soylu "Akşehir Spor Kulübümüze ve oyuncumuza vermiş olduğu destekler için başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Minnettarız" dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise” Biliyorum siz her zaman ülkemiz ve şehrimizi temsil etme anlamında her branşınızda hedeflerinizi belirleyerek, bizleri gururlandırıyorsunuz. Belediyemizin imkânları el verdiğince spor kulüplerimize destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Akkaya;  Finlandiya Romenevi’nde yapılan Halter Şampiyonasında 118 kg sıkletinde Avrupa ikincisi olan Nuran Yalçın’ı başarılarından dolayı yarım altınla ödüllendirdi.

BLD 5179BLD 5184BLD 5190BLD 5192BLD 5193