Akşehir Kızılay Şube Başkanı Yalın Sümer, bugüne kadar 13 kez kan bağışında bulunan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya bronz madalya takdim etti.

2019 yılına kadar 10 adet kan bağışı yapan ve bronz madalya almaya hak kazanan Başkan Akkaya’ya pandemiden dolayı gecikmelide olsa madalyasını takdim ettiklerini belirten Kızılay Akşehir Şube Başkanı Yalın Sümer “Kızılay adına Akşehir’de çok duyarlılık gösteren bir halkımız var. Kan bağışı konusunda Konya bölgesinde ilk sıraları paylaşan, gönüllü olarak her türlü etkinliğimize katkıda bulunan, aşevimizin devamlılığı konusunda, oradaki çocuklarımızın ihtiyaçları noktasında sürekli bağışlar yapan, fedakarlıklar yapan bir toplumumuz var Akşehir’de. Bu duyarlı toplumumuzun başında da Sayın Belediye Başkanımız gibi canı gönülden bir Kızılay dostunun olması bizlere ayriyeten bir mutluluk veriyor. Son 10 yılda Konya bölgesinde kan bağışı konusunda madalya almaya hak kazanan bir belediye başkanı yok. Kendisi bu konuda tek ve kendisini bu konuda ayriyeten kutluyoruz. Aşevimize ve Kızılay Akşehir Şubesi’ne hem bireysel hem de Akşehir Belediyesi adına yapmış oldukları yardımlar ve desteklerden dolayı da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde kan bağışına daha çok ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Başkan Akkaya “ Kızılay’ımıza kayıtlar tutulmaya başladığından bu yana 13 kez kan bağışında bulunmuşuz ve bu nedenle bronz madalya almaya hak kazanmışız. Kızılay Akşehir Şube Başkanımız Yalın Sümer ve Mobil Kan Bağış Tırı Sorumlumuz Engin Çorman bize madalyamızı takdim ettiler ve bundan memnuniyet duyduk. İnşallah hedefimiz bundan sonra gümüş ve altın madalya ile bunu devam ettirmek. Kızılay bağış tırımız Akşehir’e her gelişinde, değerli hemşehrilerimiz, kamu kurumlarımız ve özellikle belediyemiz yoğun bir şekilde kan bağışında bulunuyorlar. Bizler de bu kan bağışını özellikle teşvik etmeye gayret ediyoruz. Kızılay yetkililerimizden aldığımız bilgiye göre Konya’nın ilçeleri arasında nüfusa göre oranlayınca kan bağışında bazen Akşehir bazen de Ereğli birinciliği paylaşıyorlar. Üçüncülüğü de Güneysınır İlçemiz paylaşıyormuş. Yine kan bağışı istatistiklerine baktığımız zaman Konya’da ilçe belediye başkanları ve ilçe belediye başkanları içinde Akşehir Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcıları en çok kan bağışı yapan ilçeymiş. Bu konuda bizim için ayrı bir gurur vesilesi. Ben Kızılay Akşehir Şube Başkanımız ve ekibine, Kızılay Konya Şube Başkanımız Hüseyin Üzülmez Bey ve ekibine ve kan bağışını alan Kızılay Mobil Tırında görevli tüm değerli ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak esas teşekkürü bağış yapan Akşehirli hemşehrilerimize ediyor ve onları yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

001 2021 10 22 BLD 9124002 2021 10 22 BLD 9126003 2021 10 22 BLD 9128004 2021 10 22 BLD 9121