Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya afet bölgelerine yapılacak yardım kampanyası ile ilgili Akşehirlilerden destek istedi.  

Başkan Akkaya; Ülke genelinde zor günler yaşandığını ifade ederek,” Akdeniz, Ege Bölgesi ve birçok yerlerde kontrolü zor olan bir yangının içerisindeydik. Doğamızla, İnsanımızla, Evlerimiz, Köylerimiz, Barınma Yerlerimiz, Hayvanlarımızla birlikte duygusal anlamda acılarla yüklü bir felaketle yüz yüze geldik. 

Acılarımızı bir nebze hafifletebilmek adına belediyemiz olarak yangına müdahale için 1 Arazöz ile 2 Personel görevlendirmiştik. Ayrıca Belediyemiz ve hayırseverlerimizle birlikte yangından kurtulan hayvanlarımız için yem temininde bulunarak acılarına merhem olmak istedik. Sel felaketinin ardından yaraların sarılması içinde bir çağrıda bulunuyorum. Acılarımız paylaşıldıkça azalır, gün birlik günüdür sıkı sıkı sarılarak birbirimize kenetlenerek zor günleri atlatacağız. AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi) tarafından başlatılan “Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası” için insanımızın bu vicdani talebini karşılamak üzere desteğinize ihtiyacımız var “dedi.

“Yangında, selde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah`tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

“Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası’yla ilgili gerekli bilgiyi https://www.afad.gov.tr/yangin-ve-sel-afeti-yardim-kampanyasi linkinden ya da AFAD Çağrı Merkezinin: 0312-258 2100 numarasıyla öğrenebilirsiniz.