Akşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara, ellerinde bulunan ölçü ve tartı aletlerini muayene ettirmeleri amacıyla uyarıda bulunuldu.

Ölçü ve tartı aletlerine sahip vatandaşların 2 Mart 2020 tarihine kadar Belediye ölçüler ve ayar memurluğuna başvurarak, beyannamelerini vermeleri gerekiyor.

Akşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada;

İlçemiz sınırları içerisinde esnaf ve halkımızın ellerinde bulunan mekanik teraziler ve pazarcılık yapan esnafların ellerinde bulunan elektronik ve mekanik terazilerin üzerinde 2018 ve öncesi yıllara ait muayene damgasını taşıyan ölçü ve tartı aletlerinin 2020 yılında muayene ve damgasını yapılması için 02.01.2020 tarihinden 02.03.2020 tarihine kadar ölçü ve tartı aletlerinin beyannamesini belediyemiz ölçüler ve ayar memurluğuna vermeleri karşılığında muayene gününü bildirir müracaat kâğıdını almaları 3516 sayılı ölçüler ve ayar kanununun 15.maddesi, verilen zaman süresi içerisinde beyannamelerini vermeyen, damga müddetini geçiren, ayarı bozuk ölçü ve ölçü aleti kullananlar hakkında çeşitli para cezaları öngörmektedir. İlgililere duyurulur” denildi.