Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından i Sıfır Atık Projesi kapsamında başlatılmış olan Atma Tıkla Projesi, 2023 yılında yenilerek devam etmekte.

Atma Tıkla Projesine; vatandaşlardan gelen yoğun ilgi nedeniyle ,Sıfır Atık İhalesi kapsamında Akşehir Belediyesi tarafından birlikte çalışılan Metager Atık Toplama ve Geri Dönüşüm Şirketi ile birlikte  vatandaşlara daha iyi hizmet etmek amacıyla yeni güncellemeler yapıldı.

2023 yılı itibariyle vatandaşların Mobil uygulama üzerinden bildirimde bulunmuş olduğu atıkları toplama günleri, daha öncesinde mahalle mahalle günlere bölünmüştü. Yenilen sistemde ise şimdi tüm mahalleler haftanın Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri toplanacak.

tablo2tablo1

Ayrıca atık toplama esnasında ekipler ve vatandaşların karşılaştıkları olumsuzluklar nedeniyle puanlama sisteminde sorun yaşanmaması için vatandaşlardan karışık atıklar alınmayacak, atıklarını cinsine göre ayrıştırılıp toplama yapılacak.

Proje kapsamında Atık Puanları güncellenmiş olup market indirim kartları,bluetooth kulaklıklar,akıllı bileklikler,Puzzle gibi yeni hediyeler eklenmiş olup başka hediyeler de eklenmeye devam edilecek.

atmatiklagorsel