Akşehir Belediyesi; çevre duyarlılığı, daha temiz, daha yeşil yaşam vurgusu konusundaki çalışmalarına bir yenisini ekleyerek 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel sürpriz hediyelerle ödüllendirilecek bir çalışma daha yaptı.

5 Haziran tarihinin de bulunduğu hafta, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Çevre Haftası olarak belirlenmiş ve 2022 yılında ‘Tek Bir Dünya’ sloganıyla kutlanan Dünya Çevre Günü; sürdürülebilir, doğal temiz, daha yeşil yaşam vurgusuyla kutlanacak. Akşehir Belediyesi tarafından başlatılmış olan Sıfır Atık çalışmaları kapsamında Atma Tıkla Projesi ile geri dönüşebilen atıklar ekonomiye kazandırılmaya devam ediyor.

Akşehir Belediyesi; çevre kirliliğinin giderek arttığı dünyamızda gelecek nesillere temiz yaşanabilir bir ortam bırakmak, farkındalık yaratmak, çevre bilincini geniş kesimlere yaymak amacıyla Atma Tıkla Projesi ile toplanan geri dönüşebilen atıklar karşılığında kazanılan puanlarla promosyonlar, hediyeler vermeye devam ediyor.

Akşehir Belediyesi tarafından Çevre Haftası münasebetiyle 3 Haziran 2022 tarihinden 10 Haziran 2022 tarihine kadar Atma Tıkla uygulamasından bildirimde bulunarak en çok puan kazanan ilk 3 kişiye sürpriz hediyeler verilecek.

Kampanya kapsamındaki detaylı bilgi Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden öğrenilebilinecek.

face twitter