Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sıfır Atık Bilincini kazandırmak için yaptığı çalışmalarla vatandaşlara örnek oluyor.

Başlatılan kampanyayla ilgili açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ Sıfır Atık Projesi kapsamında; başlatmış olduğumuz çalışmalarla birlikte, “Atmatıkla” projesiyle, vatandaşlarımızın çevre temizliğine etkin olarak katılımını sağladık. “Sıfır Atık” projesi ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmalarla, vatandaşlarımızın çevreye olan duyarlılığı her geçen gün artmaktadır.

Bu kapsamda, geri dönüşebilen atıkların daha etkin toplanması, geniş kitlelerin de katılımını sağlayarak farkındalık yaratmak için 28 Kasım 2021 Pazar günü saat 14:00’de başlayacak olan Akşehirspor-Beta Trafo Ereğlispor maçı öncesi, saat 13:30’da Nasreddin Hoca Stadyumu girişinde doğayı koruma ve çevre sağlığına dikkat çekmek için ve “Atmatıkla” projemize destek amaçlı, 5 adet pet şişe getiren ilk 25 kişiye Akşehir Spor atkısı; 10 adet pet şişe getiren ilk 25 kişiye, Akşehir Spor forması hediye edilecektir. Katılım şartlarını yerine getiren herkesin sadece bir katılım hakkı olup atkı veya forma seçeneklerinden sadece birini tercih edebilecektir.” ifadelerini kullandı.

hediye twitter