Milli Mücadelemizde Batı Cephesi Karargâhı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Akşehir'de; Taarruz hazırlıklarının sona ererek, Taarruz öncesi harekatın başladığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen Akşehir Onur Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Bu yılki etkinlikler; Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Saat 10.00 da başlayacak olan Resmî Törende; Çelenk Sunma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılarak, şiirler okunacak. Mehteran gösterisinin ardından Akşehir Belediyesi Mehter Ekibi eşliğinde Akşehir Üstünden Afyon’a Temsili Yürüyüş yapılacak ve Batı Cephesi Karargâhı Müzesi ziyaretiyle birlikte Sergi Açılışı da gerçekleştirilecek.   

Onur Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin düzenlemiş olduğu Büyük Taarruz Bisiklet Turu’nun Akşehir ayağındaki etkinlik saat 17:00’de Garnizon Komutanlığı önünden başlayıp, 24 Ağustos Bulvarı, Batı Cephesi Karargâhı Müzesi, Cevdet Köksal Caddesi ve Akşehir Şehitliğinde son bulacaktır. Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu iş birliğince yapılacak olan Atlı Okçuluk Gösterileri’ de saat 18:00’da Nasreddin Hoca Stadyumunda gerçekleştirilip etkinlik sona erecek.

24gustos