Türkiye Satranç Federasyonu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde büyük turnuvaya imza atıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında 7’den 70’e tüm satranç sporcularının hamle yapabileceği anlamlı turnuvada 19 Mayıs’ın unutulmaz coşkusu ve sevgisi satranç sporunun birleştirici gücüyle buluşacak. Samsun’da başlayacak olan turnuva heyecanı rekor bir katılımla dalga dalga Türkiye’nin tüm illerine yayılacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Turnuvası Chess.com Online Satranç Platformu üzerinden 19 Mayıs 2020 Salı günü tüm illerde eş zamanlı olarak Saat:15:00’de başlayacaktır.

Turnuvanın Akşehir etabı Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Akşehir İlçe Temsilciliği sponsorluğunda düzenlenecek olup dereceye giren ilk 3 Akşehirli sporcuya satranç takımı hediye edilecektir. Turnuvadan çıkartılan, son turda hükmen kaybeden sporcular hak iddia edemeyeceklerdir. Sporcunun ödüle hak kazanması için Akşehir’de ikamet etmesi veya Akşehir’de nüfusa kayıtlı olması gerekmektedir.

Turnuva chess.com online satranç oynama platformunda, TSF Teknik Kurul tarafından Türkiye geneli oluşturulan şablon yönergeyle, 3 dakika+2 saniye düşünme süresinde ve 13 tur düzenlenmesi planlanmıştır. Kayıtlar konya.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlamıştır. Turnuva son başvuru tarihi ise 16 Mayıs 2020 Cumartesi, Saat:18:00’dir. Katılacak tüm sporcularımıza güzel bir etkinlik geçirmelerini dileriz.

satranc duyuru

Turnuvaya Katılım İşlemleri:

  • Chess.com platformundan kullanıcı adını oluşturan sporcularımız aşağıdaki turnuva kayıt linkinden turnuvaya çevrim içi kayıtlarını yapabilirler.
  • Çevrimiçi kayıt esnasında chess.com kullanıcı adlarının doğru bir şekilde yazılması zorunludur.
  • Kayıt Listesinde kullanıcı adınız onay sürecinden sonra görünecektir.
  • 17 – 18 Mayıs tarihlerinde chess.com hesabınıza girip bildirimlerinizde yer alan gelen ilinize ait 19 Mayıs Turnuvası davetini kabul ederek kayıt işlemlerini tamamlamış olacaksınız.
  • Turnuvadan 1 saat önce (19 Mayıs Saat: 14:00) chess.com turnuva sayfasına gelerek ‘’turnuvaya katıl’’ butonuna tıklayabilirsiniz.

TURNUVA KAYIT  -  TURNUVA YÖNERGESİ  -  TURNUVA LİNKİ