Akşehir Belediyesi önderliğinde Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği, Nasreddin Hoca Vakfı ve NiDA-DER ortaklaşa bir etkinlik düzenliyor.

Korona Virüz (Covid-19) nedeniyle evde kalmak zorunda olan ilköğretim çağındaki çocukların yüzlerinin gülümsemesi ve Nasreddin Hocayla buluşmalarının sağlanması amacıyla yapılacak etkinlikte Nasreddin Hoca fıkraları anlatılacak.

İlköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Nasreddin Hoca Fıkra Anlatma” etkinliğine, “Ruhu genç olan tüm Nasreddin Hoca dostları” da katılabilecek. 23 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar sürecek olan katılımlarda; öğrenciler kendi ev ortamlarında ve aile bireylerini de etkinliğe katarak anlatım yapabilecek ve #evdekalfıkraanlat mesajını da ekleyebilecekler.

En fazla 3 dakika olarak hazırlanması istenen videolarda, https://www.aksehir.bel.tr/…/tarih…/nasreddin-hoca/fikralari linkinde yer alan fıkralardan birisi seçilerek anlatım yapılacak ve https://www.facebook.com/SUNasreddin/ sayfası beğenilerek video duvarda paylaşılacak.

Etkinliğie katılan ve en fazla beğeni alan 100 performansa Akşehir Belediyesi tarafından “Akşehir’den Dünyaya Yayılan Bilge Nasreddin Hoca” kitabı hediye edilirken, en çok beğeni alan ilk 10 performansa da sürpriz hediyeler verilecek.

001 2020 4 20 BLD 8633