Akşehir Belediyesi hem küçükleri hem de büyükleri birbirinden güzel tiyatrolarla buluşturmaya devam ediyor.

Akşehir Belediyesi; kültürel etkinlikleri kapsamında Dersu Yavuz Altun tarafından yazılan  “Benim Güzel Pabuçlarım”  isimli çocuk tiyatro oyununu, Akşehirli miniklerle buluşturacak.

24 Şubat 2018 Cumartesi günü Akşehir Kültür Merkezi’nde saat 13.00 ve 15.00’de iki seans halinde ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak oyunda; Sirke bir robot palyaço gelir ve sevimli palyaço sirkten kovulur. Bu kadarıyla da kalmaz, parası olmadığı için çok sevdiği pabuçları elinden alınır. Palyaçomuz pabuçlarını geri almak için iş aramaya başlar. Girdiği işlerden çocuksu duyarlılığı nedeniyle bir bir kovulur. Pabuçlarına asla kavuşamayacağını düşünüp umutsuzluğa kapıldığında, imdadına çocuklar yetişir ve onların desteğiyle pabuçlarına kavuşması konusu işleniyor

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Çok çalışarak başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçiren çocuklarımızı biraz olsun eğlendirebilmek amacıyla  “Benim Güzel Pabuçlarım”  isimli çocuk tiyatro oyunu ile buluşturuyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamaya çalışırken onların boş vakitlerini de en iyi şekilde değerlendirmelerini istiyoruz. Tüm çocuklarımıza tiyatroyu izlerken şimdiden iyi eğlenceler diliyorum” şeklinde konuştu.

001 BLD