Akşehir Belediyesi, Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Şehr-i Beyza Gençlik Derneği organizasyonuyla yapılacak olan 5. Geleneksel 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası için kayıtlar başlıyor.

5. Geleneksel 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası katılmak isteyenler 24 Ağustos 2019 cumartesi günü saat 15:00'e kadar Akşehir Gençlik Merkezinde turnuva için kurulan başvuru masasında kayıtlarını yaptırabilirler.

Basketbol Turnuvası ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Belediyemiz, Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün yanı sıra Şehr-i Beyza Gençlik Derneğimizle bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz Sokak Basketbolu Turnuvamızda 3x3 Sokak Basketbolu ve 3 Sayılık Atış Yarışmaları yapılacak. Bu turnuvamızda, gençlerimize spor yaptırarak eğlenceli bir aktivitede buluşturmayı amaçlıyoruz. Sokak Basketbolu Turnuvasına katılacak tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Sokak Basketbolu turnuvası Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde kızlar ve erkekler için ayrı gruplar halinde yapılırken her kategoride birinci takım sporcularına Akşehir Spor forması ve atkısı, ikinci takım sporcularına Akşehir Spor forması, üçüncü takım sporcularına ise Akşehir Spor atkısı verilecek. 3 Sayılık Atış Yarışması ise kızlar ve erkekler olarak iki grupta yapılacak olup her grubun birincisine Akşehir Spor forması ve atkısı verilecek. Turnuva yönergesini aşağıdaki bağlantılardan edinebilirsiniz:

docx5. Geleneksel 3x3 Sokak Basketbolu Turnuva Yönergesi (Word Dosyası)71.22 KB

pdf5. Geleneksel 3x3 Sokak Basketbolu Turnuva Yönergesi (PDF Dosyası)253.04 KB

Başvurular sona ermiştir. İlginize teşekkür eder, turnuva katılımcılarına başarılar dileriz...

basketbol