Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl sekizincisi düzenleniyor.

Dünyaca ünlü ve tescilli Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtabilmek, üreticileri teşvik etmek amacıyla bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali çeşitli etkinliklere sahne olacak.

29 Haziran akşamı saat 21.00’’de yapılacak festival kapsamındaki etkinlikler, Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte "En Güzel Kiraz" ve "En Güzel Kiraz Bahçesi" yarışmaları ödül töreni ile Akşehir Belediyesi THM Grubu Konseri programları gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Aroması, lezzeti, görünüşü ve dayanıklılığı ile dünyaca ünlü olan tescilli Akşehir Kirazı'mızı daha iyi tanıtabilmek ve üreticilerimizi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'mizin bu yıl sekizincisini düzenliyoruz. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'miz kapsamında; Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, En Güzel Kiraz Bahçesi Ödül töreni, Belediyemiz THM Grubu Konseri hemşehrilerimizle buluşacak” dedi.

29 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 8. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali programı şöyle:

  • 8. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali Resmi Açılış Programı

- Saygı Duruşu

- İstiklal Marşı

- Protokol Konuşmaları

  • Akşehir Belediyesi THM Grubu Konseri
  • Ödül Töreni

- En Güzel Kiraz Bahçesi Ödülü

-En Güzel Kiraz Ödülü

Tarih: 29 Haziran 2019, Saat: 21.00, Yer: Akşehir Kültür Merkezi

billboard