Akşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Hıdrellez Etkinlikleri, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'de Akşehir Kent Ormanı'nda yapılacak...

Her yörede farklı şekillerde kutlanan Hıdrellez'in; bereket, bolluk, sağlık, kısmet, şifa ve mutluluk gibi sayısız dileklerin kabul edileceği gün olduğuna inanılır. Baharın gelmesi ve doğanın canlanmasını temsil eden Hıdrellez, bu yıl Akşehir Belediyesi'nce düzenlenen etkinliklerle 4 Mayıs Cumartesi günü kutlanacak.

Saat 17.00'de başlayacak olan Akşehir Belediyesi Hıdrellez etkinlikleri Akşehir Kent Ormanı'nda gerçekleştirilecek. Akşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Hıdrellez etkinlikleri, Nimetullah Nahçivani Türbesi civarında yoğunlaşacak. Etkinlikte, yapılacak gölle ikramının yanı sıra; bu yılın bereketli, sağlıklı ve bolluk içinde geçmesi için de dua edilecek. Programda; Akşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisinin yanı sıra etkinlik alanında, geleneksel hıdrellez eğlenceleri ve çeşitli yarışmalar yer alacak. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Yılın bereketli, sağlık ve bolluk içinde geçmesi dileğiyle kutlayacağımız 16. Geleneksel Hıdrellez Etkinlikleri’mizde buluşmak dileğiyle tüm halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

Pazar Günü Trap Atışı Yarışması

Akşehir Belediyesi; 16. Geleneksel Hıdrellez etkinlikleri kapsamında Nasreddin Hoca Av Doğa Sporları Kulübü katkısıyla 5 Mayıs Pazar günü trap atışı yarışması düzenliyor. Alanyurt Mahallesi, Hacı İbrahim Veli Sultan Türbesi yanında saat 08.30’da başlayacak elemelerin ardından yarışmanın finalleri saat 15.00’de gerçekleştirilecek.

hidrelleztrap