Akşehir Belediyesi tarafından Kültürel ve Sosyal Etkinlikler kapsamında düzenlenecek olan Neşe Demir konseri 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 19.00’da Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Yurt içi ve yurt dışında katıldığı birçok etkinliklerde adından sıkça söz ettiren Neşe Demir “Dünyanın Ortası Akşehir” de hayranlarıyla buluşacak. Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konser ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak.

NEŞE DEMİR Kimdir?

Aslen Ardahanlı olan Neşe Demir, İstanbul Beykoz'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünden birincilikle mezun oldu. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nü kazandı.
Konservatuar eğitimi süresince Prof. Erol Parlak, Prof. Can Etili, Seha Okuş, İsmail Hakkı Özkan, Fatih Salgar, Süheyla Altmışdört, Alaaddin Aday gibi alanında uzman eğitmenlerden ders aldı.
2009 yılında katıldığı Azerbaycan Mugam Yarışması’nda Türkiye'yi temsil etti. 2010 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nda ses sanatçısı olarak göreve başladı.2010-2011 öğretim yılı Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamladı.2012 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan "Emirdağ Türküleri", 2014 yılında "Kura’nın Sesi" isimli karma albümlerde türküler seslendirdi. Türkülerin genç ve başarılı yorumcusu Neşe Demir yurt içi ve yurt dışı birçok konser, festival ve etkinliklerde yer aldı. Ulusal ve yerel çok sayıda radyo ve televizyon programlarına katıldı. 2013 yılında TRT 1 kanalında okumuş olduğu Sinezen eseri ile İran, Türkiye, Azerbaycan ve birçok Avrupa ülkesinde büyük ilgi gördü. BBC Percian kanalı başta olmak üzere görsel ve yazılı basında geniş yer buldu.
Sanatçı müzikal çalışmalarını, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’ndaki görevinin yanı sıra bireysel olarak katıldığı konser ve organizasyonlarla sürdürmektedir.

001 19 04 30 konser billboard