Akşehir Belediyesi, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Şehr-i Beyza Gençlik Derneği organizasyonuyla yapılacak olan 4. Sokak Basketbolu Turnuvası için kayıtlar başlıyor.

4. Sokak Basketbolu Turnuvası katılmak isteyenler 27 Ağustos 2018 tarihinden 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 17:00 ye kadar Akşehir Gençlik Merkezi ile Müze Meydanı’nda turnuva için kurulan başvuru stantlarında kayıtlarını yaptırabilirler.

Basketbol Turnuvası ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “ Belediyemiz, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün yanı sıra Şehr-i Beyza Gençlik Derneğimizle bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Sokak Basketbolu Turnuvamızda 3x3 Sokak Basketbolu 3 Sayılık Atış Yarışmaları yapılacak. Bu turnuvamızda, gençlerimize spor yaptırarak eğlenceli bir aktivitede buluşturmayı amaçlıyoruz. Sokak Basketbolu Turnuvasına katılacak tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi. Sokak Basketbolu turnuvası Yıldız Genç, Genç ve Veteran kategorilerinde kızlar ve erkekler için ayrı gruplar halinde yapılırken her kategoride birinci takıma yarım altın, ikinci takıma çeyrek altın, üçüncü takıma ise gram altın verilecek. 3 Sayılık Atış Yarışması ise kızlar ve erkekler olarak iki grupta yapılacak olup her grubun birincisine gram altın verilecek.

3x3