Akşehir Belediyesi çocuklara camiyi sevdirmek ve namaz kılmaya teşvik etmek amacıyla İlçe Müftülüğünün de katkılarıyla  “Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye" isimli bir proje düzenleyerek 40 gün boyunca sabah namazına ve Yaz Kur’an Kursuna katılan çocuklara bisiklet armağan edecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenen proje kapsamında 1 Temmuz ile 10 Ağustos tarihleri arasında sabah namazına ve yaz Kur’an kursuna devam eden çocuklara bisiklet armağan edilecek. 1 Ocak 2005 ile 31 Aralık 2011 arası doğumlu kız ve ve erkek çocukların katılabileceği projede kayıtlar ilçe müftülüğünde 22 Haziran 2018 mesai bitimine kadar yapılacak.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Camilerimize olan ilgiyi artırmak,  camiye gitme bilincini artırmak, camiye gidince yapılan ibadetlerin sevabının çok olduğunu hatırlatmak, çocuklarımıza camiyi sevdirmek ve çocuklarımızı namaz kılmaya teşvik etmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye" projemizde 40 gün boyunca sabah namazına ve yaz Kur’an kurslarına devam eden çocuklarımıza bisiklet armağan edeceğiz. istikbalimizin güvencesi olan yavrularımızı camiye alıştırmak, onların dini kaynağından öğrenmesine ortam hazırlama gibi bir yükümlülüğümüz var. Bu nedenle bu projeyi geliştirdik” dedi.

Projeyle ilgili Başvuru Şartnameleri şu şekilde açıklandı:

  1. Proje başvuru tarihleri 11-22 Haziran 2018 tarihleri arasında olacaktır.
  2. Projeye sadece Akşehir ve Mahallelerinde ikamet edenler başvurabilecektir.
  3. Proje de 1Temmuz- 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında 40 defa sabah namazına ve yaz kursuna (her ikisine de) devam eden çocuklarımıza ödül verilecektir.
  4. Projemize 1 Ocak 2005- 31 Aralık 2011 arası doğumlu kız-erkek çocuklarımız başvurabilir.
  5. Son başvuru 22 Haziran 2018 saat 17:00 dir
  6. Kimlik bilgilerini yanlış veren çocuklarımız elenecektir.
  7. Ödüller Akşehir Belediyesi tarafından verilecektir.
  8. Kayıtlar İlçe Müftülüğüne belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.
  9. En fazla devam sağlayan 3 (üç) görevliye de ödül verilecektir.

002 2018 6 20 wa